Microsoft Edge uruchamia się, gdy loguję się do systemu Windows — jak ją wyłączyć?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Niektórzy użytkownicy systemów Windows 11 i Windows 10 doświadczają automatycznego uruchamiania przeglądarki Microsoft Edge po włączeniu komputera i zalogowaniu się, ale nie wszyscy uważają to za przydatne. Jednocześnie przeglądarka może nie być nigdzie wyświetlana podczas uruchamiania, co utrudnia znalezienie przyczyn jej otwarcia podczas logowania.

W tym przewodniku krok po kroku szczegółowo opisano, jak wyłączyć automatyczne uruchamianie Edge po zalogowaniu się do systemu Windows na kilka sposobów i dla różnych scenariuszy danego problemu.

Poniżej przedstawiono opcje zapobiegania spontanicznemu uruchamianiu się przeglądarki Microsoft Edge, gdy na komputerze nie ma złośliwego oprogramowania. Jeśli przeglądarka uruchamia się zarówno po włączeniu, jak i losowo z otwartymi podejrzanymi witrynami lub reklamami, sama otwiera karty, metody będą inne: Co zrobić, jeśli sama przeglądarka otwiera się z reklamami.

Po pierwsze – kilka prostych sposobów, z których jeden prawdopodobnie pomoże rozwiązać problem:

Po wykonaniu powyższych kroków spróbuj ponownie uruchomić komputer lub zamknąć i ponownie włączyć komputer, sprawdzając, czy Edge nadal sam się uruchamia.

Jeśli poprzednie 4 kroki nie doprowadziły do ​​pożądanego rezultatu, spróbuj zmienić ustawienia automatycznego uruchamiania Edge w rejestrze:

I jeszcze kilka możliwości:

Udostępnij ten artykuł