Zniknął pasek zadań Windows 10 – co robić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Jednym z problemów napotykanych przez użytkowników systemu Windows 10 (jednak nie często) jest znikanie paska zadań, nawet w przypadkach, gdy nie użyto żadnych opcji, aby ukryć go przed ekranem.

Poniżej znajdują się sposoby, które powinny pomóc, jeśli zgubiłeś pasek zadań w systemie Windows 10, oraz kilka dodatkowych informacji, które również mogą być przydatne w tej sytuacji. Na podobny temat: Ikona głośności zniknęła w systemie Windows 10.

Uwaga: jeśli brakuje ikon na pasku zadań systemu Windows 10, najprawdopodobniej masz włączony tryb tabletu, a wyświetlanie ikon w tym trybie jest wyłączone. Możesz to naprawić za pomocą menu prawego przycisku myszy na pasku zadań lub za pomocą „Ustawienia” (klawisze Win + I) – „System” – „Tryb tabletu” – „Ukryj ikony aplikacji na pasku zadań w trybie tabletu” (wyłączone). Lub po prostu wyłącz tryb tabletu (więcej na ten temat na samym końcu tej instrukcji).

Pomimo tego, że ta opcja rzadko jest prawdziwym powodem tego, co się dzieje, zacznę od tego. Otwórz ustawienia paska zadań systemu Windows 10, możesz to zrobić (bez panelu) w następujący sposób.

Poznaj opcje paska zadań. W szczególności, czy włączona jest opcja „Automatycznie ukryj pasek zadań” i gdzie na ekranie się znajduje.

Jeśli wszystkie parametry są ustawione „poprawnie”, możesz wypróbować tę opcję: zmień je (na przykład ustaw inną lokalizację i automatyczne ukrywanie), zastosuj, a jeśli po tym pojawi się pasek zadań, wróć do pierwotnego stanu i zastosuj ponownie .

Najczęściej opisywany problem z brakującym paskiem zadań systemu Windows 10 to tylko „błąd” i można go rozwiązać w bardzo prosty sposób, ponownie uruchamiając Eksplorator plików.

Aby ponownie uruchomić Eksploratora plików systemu Windows 10, wykonaj następujące kroki:

Zwykle te proste dwa kroki rozwiązują problem. Ale zdarza się też, że po każdym kolejnym włączeniu komputera powtarza się ponownie. W takim przypadku czasami pomaga wyłączenie szybkiego uruchamiania systemu Windows 10.

Podczas korzystania z dwóch monitorów w systemie Windows 10 lub na przykład podczas podłączania laptopa do telewizora w trybie rozszerzonego pulpitu pasek zadań jest wyświetlany tylko na pierwszym z monitorów.

Sprawdzenie, czy to jest twój problem, jest łatwe – naciśnij klawisze Win + P (angielski) i wybierz dowolny z trybów (na przykład „Powtarzane”), z wyjątkiem „Rozwiń”.

I jeszcze kilka możliwych przyczyn problemów z paskiem zadań Windows 10, które są bardzo rzadkie, ale należy je również wziąć pod uwagę.

I wreszcie, według indywidualnych komentarzy pod innymi artykułami w witrynie, wydaje się, że niektórzy użytkownicy przypadkowo przełączają się w tryb tabletu, a następnie są zakłopotani, dlaczego pasek zadań wygląda dziwnie, a jego menu nie ma elementu „Właściwości” (gdzie pasek zadań zmiana zachowania jest zlokalizowana).

Tutaj wystarczy wyłączyć tryb tabletu (klikając ikonę powiadomienia) lub przejść do ustawień – „System” – „Tryb tabletu” i wyłączyć „Włącz zaawansowane sterowanie dotykowe systemu Windows podczas używania urządzenia jako tabletu” opcja. Możesz także ustawić opcję „Przy logowaniu” na „Przejdź do pulpitu”.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz