Wyszukiwanie w systemie Windows 10 nie działa – jak rozwiązać problem

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Wyszukiwanie w systemie Windows 10 to funkcja, o której polecam wszystkim pamiętać i korzystać, zwłaszcza że przy kolejnych aktualizacjach zdarza się, że zwykły sposób na dostęp do niezbędnych funkcji może zniknąć (ale z pomocą wyszukiwania są one łatwe znaleźć).

Czasami zdarza się, że wyszukiwanie na pasku zadań lub w ustawieniach systemu Windows 10 nie działa z tego czy innego powodu. Jak naprawić sytuację – krok po kroku w tej instrukcji. Aktualizacja: Firma Microsoft wydała niestandardowy skrypt do resetowania wyszukiwania w systemie Windows 10, polecam najpierw spróbować, a jeśli to nie zadziała, użyj poniższych metod: Jak zresetować wyszukiwanie w systemie Windows 10.

Przed przystąpieniem do innych sposobów rozwiązania problemu zalecam wypróbowanie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów z wyszukiwaniem i indeksowaniem w systemie Windows 10 – narzędzie automatycznie sprawdzi stan usług niezbędnych do działania wyszukiwania i, jeśli to konieczne, skonfiguruje je.

Metoda jest opisana w taki sposób, że działa w dowolnej wersji Windows 10 od początku wyjścia z systemu.

Po zakończeniu działania kreatora, jeśli mówi, że niektóre problemy zostały rozwiązane, ale wyszukiwanie nie działa, uruchom ponownie komputer lub laptopa i sprawdź ponownie.

Następnym sposobem jest usunięcie i odbudowanie indeksu wyszukiwania systemu Windows 10. Ale zanim zaczniesz, zalecam wykonanie następujących czynności:

Gdy to zrobisz, wykonaj następujące kroki:

Poczekaj na zakończenie procesu (wyszukiwanie będzie niedostępne przez pewien czas, w zależności od rozmiaru dysku i szybkości pracy z nim okno, w którym kliknąłeś przycisk „Przebuduj” może również się „zamrozić”), oraz po pół godzinie lub godzinie spróbuj ponownie użyć wyszukiwania.

Uwaga: Poniższa metoda dotyczy wyszukiwania ustawień systemu Windows 10, które nie działa, ale może również rozwiązać problem z wyszukiwaniem na pasku zadań.

Ta metoda może pomóc, jeśli masz następujące symptomy: Pole wyszukiwania jest otwierane, ale nic się nie pojawia podczas pisania. Rozwiązanie jest możliwe przy pomocy edytora rejestru. Aby wyłączyć integrację z Bing, wykonaj następujące kroki:

Następnie zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie komputer lub laptopa, wyszukiwanie powinno działać.

Aplikacja Ustawienia systemu Windows 10 ma własne pole wyszukiwania, które pozwala szybko znaleźć żądane ustawienia systemu, a czasami przestaje działać niezależnie od wyszukiwania na pasku zadań (w tym przypadku może pomóc również przebudowanie indeksu wyszukiwania opisanego powyżej).

Jako poprawkę najczęściej działa następująca opcja:

Po zastosowaniu ustawień odczekaj kilka minut, aż usługa wyszukiwania zindeksuje zawartość i sprawdź, czy wyszukiwanie w ustawieniach działa.

Niektóre dodatkowe informacje, które mogą być przydatne w kontekście niedziałającego wyszukiwania w systemie Windows 10.

Cóż, jeśli żadna z proponowanych metod nie pomoże, możesz skorzystać z ekstremalnej opcji – zresetowania systemu Windows 10 do pierwotnego stanu (z zapisywaniem danych lub bez).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz