Wysyłanie dużych plików za pomocą Firefox Send

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jeśli chcesz wysłać komuś duży plik, może się okazać, że e-mail nie jest do tego odpowiedni. Możesz korzystać z magazynów w chmurze, takich jak Yandex Disk, OneDrive czy Google Drive, ale mają one też wady – konieczność rejestracji oraz fakt, że wysyłany plik zajmuje część Twojego miejsca.

Istnieją również usługi innych firm do jednorazowego wysyłania dużych plików bez rejestracji. Jednym z nich, który pojawił się stosunkowo niedawno, jest Firefox Send Mozilli (nie trzeba mieć przeglądarki Mozilla Firefox, aby korzystać z usługi), o którym będzie mowa w tej recenzji. Zobacz też: Jak wysłać duży plik przez Internet (przegląd innych usług wysyłania).

Jak wspomniano powyżej, rejestracja lub przeglądarka Mozilli nie jest wymagana do wysyłania dużych plików za pomocą Firefox Send.

Wystarczy wejść na oficjalną stronę https://send.firefox.com z dowolnej przeglądarki.

Na tej stronie zobaczysz ofertę pobrania dowolnego pliku z Twojego komputera, w tym celu możesz kliknąć przycisk „Wybierz plik z mojego komputera” lub po prostu przeciągnąć plik do okna przeglądarki.

Witryna podaje również, że „Dla bardziej niezawodnej usługi rozmiar twojego pliku nie powinien przekraczać 1 GB”, jednak można również wysyłać pliki większe niż jeden gigabajt (ale nie więcej niż 2,1 GB, w przeciwnym razie otrzymasz komunikat, że „ plik jest za duży do przesłania”).

Po wybraniu pliku zostanie on przesłany na serwer Firefox Send i zaszyfrowany (uwaga: podczas korzystania z Microsoft Edge zauważyłem błąd: procent pobierania nie „idzie”, ale pobieranie się powiodło).

Po zakończeniu procesu otrzymasz link do pliku, który działa dokładnie przy jednym pobraniu, a także jest automatycznie usuwany po 24 godzinach.

Przekaż ten link osobie, do której chcesz przesłać plik, a ona może pobrać go na swój komputer.

Gdy ponownie wejdziesz do serwisu na dole strony, zobaczysz listę już przesłanych plików z możliwością ich usunięcia (jeśli nie zostały usunięte automatycznie) lub ponownego uzyskania linku.

Oczywiście nie jest to jedyna tego rodzaju usługa przesyłania dużych plików, ale ma jedną przewagę nad wieloma innymi: renomowaną nazwę dewelopera i gwarancję, że plik zostanie usunięty natychmiast po przesłaniu i nie będzie dostępny dla nikogo. komu nie przekazałeś linku.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz