Wysyłaj wiadomości SMS, przeglądaj zdjęcia i powiadomienia Androida na komputerze w aplikacji Twój telefon Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

System Windows 10 ma nową wbudowaną aplikację o nazwie Twój telefon, która umożliwia parowanie z telefonem z systemem Android w celu odbierania i wysyłania wiadomości SMS z komputera oraz przeglądania zdjęć przechowywanych w telefonie. Możliwa jest również komunikacja z iPhonem, ale nie ma z tego zbyt wiele korzyści: tylko przekazywanie informacji o Edge’u otwartym w przeglądarce. Początkowo była to wersja beta, ale teraz dostępna jest ostateczna wersja, która obsługuje wyświetlanie powiadomień z telefonu na komputerze.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak połączyć system Android z systemem Windows 10, jak to działa i jakie funkcje oferuje obecnie aplikacja Twój telefon na komputerze. Ważne: obsługiwany jest tylko system Android 7.0 lub nowszy. Jeśli masz telefon Samsung Galaxy, do tego samego zadania możesz skorzystać z osobnego przewodnika Jak skonfigurować łącze do systemu Windows na Samsung Galaxy lub innej oficjalnej aplikacji Samsung Flow.

Aplikację Twój telefon można znaleźć w menu Start systemu Windows 10 (lub skorzystać z wyszukiwania na pasku zadań). Jeśli nie zostanie znaleziony, prawdopodobnie korzystasz z systemu sprzed 1809 r. (Aktualizacja z października 2018 r.), w którym ta aplikacja pojawiła się po raz pierwszy. Został zaktualizowany w wersji 1903.

Po uruchomieniu aplikacji musisz skonfigurować jej połączenie z telefonem, wykonując poniższe czynności.

Funkcji w tej chwili nie ma zbyt wiele (ale w zasadzie są wystarczające), pojawiają się też pewne problemy podczas pracy:

Komunikacja między urządzeniami odbywa się przez Internet, a nie sieć lokalną. Czasami może się to przydać: na przykład możliwe jest czytanie i wysyłanie wiadomości nawet wtedy, gdy telefonu nie ma przy Tobie, ale jest podłączony do sieci. Pamiętaj jednak, że dane przechodzą przez serwery Microsoft.

Czy powinienem używać nowej aplikacji? Jego głównym plusem jest integracja z Windowsem 10, ale jeśli trzeba tylko wysyłać wiadomości, oficjalny sposób Google na wysyłanie SMS-ów z komputera jest moim zdaniem lepszy. A jeśli chcesz zarządzać zawartością telefonu z Androidem z komputera i uzyskiwać dostęp do swoich danych, istnieją lepsze narzędzia, takie jak AirDroid.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz