Wyłącz aktualizacje systemu Windows 10 w Greatis StopUpdates10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Witryna wielokrotnie publikowała materiały na temat ręcznego wyłączania aktualizacji systemu Windows 10 lub korzystania z różnych bezpłatnych programów. Jednak wraz z wydawaniem nowych wersji systemu operacyjnego niektóre stare metody i narzędzia przestają działać, dlatego dodatkowe narzędzia do tych celów nie będą przeszkadzać.

Ta recenzja dotyczy wyłączania automatycznych aktualizacji za pomocą bezpłatnego programu Greatis StopUpdates10 (dostępnego w języku polskim) i dodatkowych funkcji dostępnych w tym narzędziu. Istnieje inny program o bardzo podobnej funkcji – Windows Update Blocker, również polecam go do rozważenia.

Ogólnie, aby wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows w StopUpdates10, wystarczy wykonać tylko jeden krok: kliknąć przycisk „Zabroń aktualizacji systemu Windows”, a po krótkim czasie zobaczysz komunikat informujący, że aktualizacje systemu Windows są zablokowane (także jako ofertę pobrania innych programów deweloperskich, co nie jest wymagane). Również w oknie głównym możesz ponownie włączyć aktualizacje, jeśli to konieczne.

Program posiada również dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne dla niektórych użytkowników:

Generalnie w momencie pisania recenzji wszystko działa poprawnie, można z niego korzystać, VirusTotal nie zgłasza żadnych problemów.

Możesz pobrać Gratis StopUpdates10 z oficjalnej strony https://greatis.com/stopupdates10/download.htm, zwróć uwagę na zrzut ekranu poniżej.

Przycisk pobierania spowoduje pobranie instalatora programu, a poniższy link to jego przenośna wersja w archiwum Zip, która nie wymaga instalacji na komputerze: być może ta opcja będzie dla kogoś preferowana. W kontekście materiału przydatne mogą być również informacje: Programy do zarządzania aktualizacjami Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz