Windows 7 zawiesza się podczas instalacji i instaluje się powoli

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli zdecydujesz się ponownie zainstalować lub zainstalować system operacyjny, ale instalacja systemu Windows 7 zawiesza się, to w tym artykule myślę, że możesz znaleźć rozwiązanie. A teraz trochę więcej o tym, co dokładnie będzie omawiane.

Wcześniej, gdy naprawiałem komputery, często, jeśli trzeba było zainstalować Win 7 dla klienta, miałem do czynienia z sytuacją, w której po pojawieniu się niebieskiego ekranu instalacyjnego napis „Instalacja rozpoczęta”, długo nic się nie działo czas – czyli zgodnie z odczuciami i zewnętrznymi przejawami okazało się, że instalacja wisiała. Jednak tak nie jest – zwykle (z wyjątkiem przypadków uszkodzenia dysku twardego i niektórych innych, które można rozpoznać po objawach) wystarczy odczekać 10 lub nawet wszystkie 20 minut, aby instalacja Windows 7 przystąpiła do kolejny etap (choć ta wiedza przychodzi z doświadczeniem – kiedyś po prostu nie rozumiałem o co chodzi i dlaczego instalacja się zawiesiła). Sytuację można jednak poprawić. Zobacz też: Instalowanie systemu Windows — wszystkie instrukcje i rozwiązania.

Logiczne byłoby założenie, że przyczyną mogą być następujące rzeczy:

Istnieją dwa główne ustawienia systemu BIOS, które mogą wpływać na szybkość pierwszych etapów instalacji systemu Windows 7 – są to:

A teraz zdjęcia z różnych wersji BIOS-u, które pokazują, jak zmienić te ustawienia. Mam nadzieję, że wiesz, jak wejść do BIOS-u – w końcu bootowanie z pendrive’a lub dysku zostało jakoś zainstalowane.

Najprawdopodobniej jedna z wymienionych pozycji powinna pomóc. Jeśli tak się nie stało, zwróć uwagę na punkty wymienione na początku artykułu, a mianowicie stan dysku flash lub dysku, a także napęd DVD i stan dysku twardego komputera. Możesz także spróbować użyć innej dystrybucji systemu Windows 7 lub alternatywnie zainstalować system Windows XP i od razu rozpocząć z niego instalację systemu Windows 7, chociaż ta opcja jest oczywiście daleka od optymalnej.

Ogólnie powodzenia! A jeśli to pomogło, nie zapomnij udostępnić go w dowolnych sieciach społecznościowych za pomocą poniższych przycisków.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz