Windows 7 uruchamia się ponownie podczas rozruchu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

W tym samouczku postaramy się rozwiązać problem z ciągłym restartem systemu Windows. Może się to zdarzyć z różnych powodów, ale mam nadzieję, że pamiętam najbardziej prawdopodobne scenariusze.

Pierwsze dwie części tego przewodnika pokażą Ci, jak naprawić błąd, jeśli sam system Windows 7 uruchomi się ponownie po ekranie powitalnym bez wyraźnego powodu – na dwa różne sposoby. W trzeciej części porozmawiamy o innej powszechnej opcji: kiedy po zainstalowaniu aktualizacji komputer uruchamia się ponownie, a następnie pisze ponownie instalując aktualizacje – i tak dalej bez końca. Jeśli więc masz tę opcję, możesz przejść od razu do trzeciej części. Zobacz też: Windows 10 mówi, że nie można ukończyć aktualizacji i uruchamia się ponownie.

Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza metoda wypróbowania po ponownym uruchomieniu systemu Windows 7 podczas rozruchu. Jednak niestety ta metoda rzadko pomaga.

Będziesz więc potrzebował dysku instalacyjnego lub rozruchowego dysku flash USB z systemem Windows 7 – niekoniecznie tych samych, z których zainstalowałeś system operacyjny na swoim komputerze.

Uruchom komputer z tego dysku i po wybraniu języka na ekranie z przyciskiem „Zainstaluj” kliknij link „Przywracanie systemu”. Jeśli po tym pojawi się okno z pytaniem „Czy chcesz zmienić mapowanie liter dysków, aby pasowały do ​​mapowań z docelowego systemu operacyjnego?” (Czy chcesz, aby litery dysków zostały ponownie zmapowane, aby pasowały do ​​docelowego systemu operacyjnego), odpowiedz Tak. Jest to szczególnie przydatne, jeśli ta metoda nie pomoże i użyjesz drugiej opisanej w tym artykule.

Zostaniesz również poproszony o wybranie kopii systemu Windows 7 do przywrócenia: wybierz i kliknij Dalej.

Pojawi się okno Narzędzia odzyskiwania. Górny element będzie brzmiał „Naprawa podczas uruchamiania” (Naprawa podczas uruchamiania) — ta funkcja umożliwia automatyczne naprawianie najczęstszych błędów, które uniemożliwiają normalne uruchomienie systemu Windows. Kliknij ten link – po tym pozostaje tylko czekać. Jeśli w wyniku pojawi się komunikat informujący, że nie znaleziono problemów z uruchamianiem, kliknij przycisk „Anuluj” lub „Anuluj”, spróbujemy drugiej metody.

W oknie narzędzi do odzyskiwania, które zostało uruchomione w poprzedniej metodzie, uruchom wiersz polecenia. Możesz także (jeśli nie korzystałeś z pierwszej metody) uruchomić tryb awaryjny systemu Windows 7 z obsługą wiersza poleceń – w tym przypadku dysk nie jest potrzebny.

Ważne: Nie polecam używania wszystkich poniższych dla początkujących użytkowników. Reszta – na własne ryzyko i ryzyko.

Uwaga: Należy pamiętać, że w poniższych krokach litera partycji dysku systemowego na komputerze może nie być literą C:, w takim przypadku użyj przypisanej partycji.

W wierszu polecenia wpisz C: i naciśnij klawisz Enter (lub inną literę dysku z dwukropkiem – litera dysku jest wyświetlana podczas wybierania systemu operacyjnego do przywrócenia, jeśli używasz dysku lub dysku flash USB z dystrybucją systemu operacyjnego. Podczas korzystania z trybu awaryjnego , jeśli się nie mylę, dysk systemowy będzie pod literą C:).

Wprowadź polecenia w kolejności, w razie potrzeby potwierdzając ich wykonanie:

Naprawa automatycznego restartu systemu Windows 7

Zwróć uwagę na dwie kropki w ostatnim poleceniu – są one wymagane. Na wszelki wypadek co do tego, co robią te polecenia: najpierw przechodzimy do folderu system32config, następnie tworzymy folder kopii zapasowej, do którego kopiujemy wszystkie pliki z config – zapisujemy kopię zapasową. Następnie przechodzimy do folderu RegBack, w którym zapisana jest poprzednia wersja rejestru Windows 7 i stamtąd kopiujemy pliki zamiast tych, które są obecnie używane przez system.

Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer – najprawdopodobniej uruchomi się teraz normalnie. Jeśli ta metoda nie pomogła, to nawet nie wiem, co jeszcze doradzić. Przeczytaj artykuł, w którym Windows 7 się nie uruchamia.

Inna opcja, która również jest dość powszechna – po aktualizacji Windows ponownie się uruchamia, ponownie instaluje aktualizacje X z N, ponownie uruchamia się ponownie i tak w nieskończoność. W takim przypadku spróbuj wykonać następujące czynności:

Spowoduje to wyczyszczenie listy aktualizacji oczekujących na zainstalowanie, a system Windows 7 powinien uruchomić się normalnie po ponownym uruchomieniu.

Mam nadzieję, że ten artykuł przyda się tym, którzy mają do czynienia z opisanym problemem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz