Windows 10 Defender w trybie offline

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nowa wersja systemu Windows 10 ma wbudowaną funkcję Windows Defender Offline, która umożliwia sprawdzanie komputera pod kątem wirusów i usuwanie złośliwego oprogramowania, które jest trudne do usunięcia w uruchomionym systemie operacyjnym.

W tym omówieniu dowiesz się, jak uruchomić program Windows Defender Offline w systemie Windows 10 oraz jak korzystać z programu Windows Defender Offline w starszych wersjach systemu Windows 7, 8 i 8.1. Zobacz też: Najlepszy antywirus dla Windows 10, Najlepszy darmowy antywirus.

Aby skorzystać z samodzielnego obrońcy, przejdź do ustawień (Start – ikona koła zębatego lub klawisze Win + I), wybierz „Aktualizacja i zabezpieczenia” i przejdź do sekcji „Windows Defender”.

Na dole opcji obrońcy znajduje się pozycja „Windows Defender Offline”. Aby go uruchomić, kliknij „Sprawdź offline” (wcześniej zapisując niezapisane dokumenty i dane).

Po kliknięciu komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie się automatyczne skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania, którego wyszukiwanie lub usuwanie jest trudne, gdy system Windows 10 jest uruchomiony, ale możliwe przed jego uruchomieniem (jak to ma miejsce w tym przypadku).

Po zakończeniu skanowania komputer uruchomi się ponownie, aw powiadomieniach zobaczysz raport z przeprowadzonego skanowania.

Program antywirusowy Windows Defender Offline jest dostępny w witrynie firmy Microsoft do pobrania jako obraz ISO, wypalenia na dysku lub dysku flash USB w celu późniejszego uruchomienia z nich i skanowania w trybie offline komputera w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania. I w tym przypadku możesz go używać nie tylko w systemie Windows 10, ale także w poprzednich wersjach systemu operacyjnego.

Możesz pobrać Windows Defender Offline tutaj:

Po pobraniu uruchom plik, zaakceptuj warunki użytkowania i wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić Windows Defender Offline — automatycznie nagraj go na dysk lub pendrive’a albo zapisz jako obraz ISO.

Następnie pozostaje tylko poczekać na zakończenie procedury i użyć dysku rozruchowego w programie Windows Defender Offline do sprawdzenia komputera lub laptopa (witryna zawiera osobny artykuł na temat tego typu kontroli – Dyski rozruchowe i dyski flash programu antywirusowego).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz