Wiadomości o premierze Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się kilka ważnych wiadomości o wydaniu nowego systemu operacyjnego i uaktualnieniu do systemu Windows 10. Jednocześnie informacje o procesie aktualizacji i różnicach w systemie Windows 10 znalazły odzwierciedlenie w prawie wszystkich rosyjskojęzycznych publikacjach prasowych oraz kilka szczegółów, które są moim zdaniem ważne, z jakiegoś powodu nie zostały wymienione (o nich – w artykule).

Na początek zauważam, że materiał, który napisałem wcześniej Jak uzyskać licencję Windows 10 za darmo, po poprawkach na blogu Microsoftu, stracił na znaczeniu (tylko ci, którzy mają już licencjonowaną wersję systemu, mogą uzyskać licencję w tą drogą). W artykule Wymagania systemowe systemu Windows 10 można znaleźć informacje o tym, jak różne wersje systemu Windows 7 i 8.1 zostaną uaktualnione do systemu Windows 10.

Firma Microsoft opublikowała na swojej stronie internetowej tabelę porównawczą różnic między wersjami Home, Pro, Enterprise i Education systemu Windows 10 (istnieją inne edycje, ale nie są one przeznaczone do użytku na komputerach stacjonarnych, tabletach lub laptopach).

Z tabelą można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej. Krótko mówiąc, różnice w wymaganej funkcjonalności między wydaniami systemu Windows 8.1 a odpowiadającymi im edycjami systemu Windows 10 są minimalne, z wyjątkiem oddzielnej edycji systemu Windows 10 Education dla instytucji edukacyjnych, która zawiera funkcje wersji Enterprise (jednocześnie , w tabeli znajduje się osobna pozycja „Łatwa aktualizacja z wersji Home do Education”).

Pierwszy ważny szczegół: zgodnie z publikacją Zdnet, otrzymaną z jej źródeł, w systemie Windows 10 Home użytkownik nie będzie mógł wyłączyć, odroczyć ani w inny sposób skonfigurować instalacji aktualizacji systemu (ale myślę, że nie powinieneś się tym martwić punkt – znajdziemy taką możliwość) .

Jeśli chodzi o proces aktualizacji systemu Windows 10, Microsoft twierdzi, że zostanie on wdrożony 29 lipca, ale nie wszystkie komputery będą mogły uzyskać aktualizację w tym samym czasie (podobnie jak „Zarezerwuj system Windows 10” w obszarze powiadomień, który się nie pojawił na wszystkich jednocześnie). Jednocześnie członkowie niejawnego programu testów systemu Windows 10 jako pierwsi otrzymają aktualizację. Od sierpnia będą sprzedawane wersje detaliczne i komputery z preinstalowanym systemem Windows 10.

Opóźnienie w otrzymaniu aktualizacji może wynikać z problemów ze zgodnością sprzętu i oprogramowania na komputerze, jednak zgłasza się, że aktualizację można zainstalować, nawet jeśli występują takie problemy.

I to jest druga ważna rzecz, o której nie znalazłem wzmianki w publikacjach rosyjskojęzycznych, ale przeczytałem w europejskich: Użytkownicy, którzy uaktualnią Windows 7 i 8.1 do Windows 10, będą mieli tylko 30 dni na powrót do poprzedniej wersji systemu .

Według publikacji, po 30 dniach poprzednia licencja „przeniesie się” do licencji Windows 10 i nie będzie można jej ponownie użyć do zainstalowania starego systemu Windows.

Nie wiem, jak prawdziwe są te informacje (tutaj będziesz musiał dokładnie przeczytać umowę licencyjną podczas aktualizacji), ale powinieneś zwrócić na to uwagę, aby później nie była zaskoczeniem. Ale ogólnie uważam, że opisane jest całkiem prawdopodobne – w końcu nawet po aktualizacji mojego Windowsa 8.1 Pro (detalicznego) do Windowsa 10 Pro, wkradła się myśl o zainstalowaniu Windowsa 8.1 na innym komputerze, a w tych warunkach staje się to trudne .

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz