Weryfikowanie błędu danych puli DMI podczas uruchamiania komputera

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Czasami podczas uruchamiania komputer lub laptop może zawiesić się na komunikacie „Weryfikacja danych puli DMI” bez żadnych dodatkowych komunikatów o błędach lub z informacją „Uruchom z CD / DVD”. DMI to interfejs zarządzania pulpitem, a komunikat nie wskazuje błędu jako takiego, ale że dane przesyłane przez BIOS do systemu operacyjnego są sprawdzane: w rzeczywistości taka kontrola jest przeprowadzana przy każdym uruchomieniu komputera, jednak , jeśli w tym momencie nie ma zawieszeń, użytkownik zwykle nie zauważa tego komunikatu.

W tej instrukcji szczegółowo opisano, co zrobić, jeśli po ponownej instalacji systemu Windows 10, 8 lub Windows 7, wymianie sprzętu lub po prostu bez wyraźnego powodu rozruch systemu zostanie zatrzymany po komunikacie Weryfikowanie danych puli DMI, a system Windows (lub inny system operacyjny) nie zostanie uruchomiony.

Najczęściej problem, o którym mowa, jest spowodowany awarią dysku twardego lub dysku SSD, ustawieniami BIOS lub uszkodzeniem bootloadera systemu Windows, chociaż możliwe są inne opcje.

Ogólna procedura w przypadku napotkania zatrzymania pobierania w komunikacie Weryfikacja danych puli DMI jest następująca.

Uwaga na ostatni punkt: według niektórych raportów w przypadkach, gdy błąd pojawia się natychmiast po zainstalowaniu systemu Windows, problem może być również spowodowany „złą” dystrybucją, samą lub przez wadliwy dysk USB lub DVD.

Zwykle jedno z powyższych pomaga rozwiązać problem lub przynajmniej dowiedzieć się, co jest nie tak (na przykład dowiadujemy się, że dysk twardy nie jest wyświetlany w BIOS-ie, szukamy, co zrobić, jeśli komputer nie widzi twardy dysk).

Jeśli w twoim przypadku nic z tego nie pomogło, a w BIOS-ie wszystko wygląda normalnie, możesz wypróbować dodatkowe opcje.

Mam nadzieję, że niektóre z sugestii pomogą naprawić zatrzymanie rozruchu podczas weryfikacji danych puli DMI i naprawić rozruch systemu.

Jeśli problem się utrzymuje, postaraj się szczegółowo opisać w komentarzach, jak się objawia, po czym zaczął się dziać – postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz