Usuwanie wbudowanych aplikacji Windows 10 w O&O AppBuster

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Darmowy program O&O AppBuster to nowy produkt do ulepszania systemu Windows 10, a mianowicie do usuwania wbudowanych aplikacji od popularnego programisty O&O (który jest znany wielu ze swojego innego narzędzia wysokiej jakości – ShutUp10, które opisałem w artykule Jak wyłączyć podsłuchiwanie systemu Windows 10).

Ta recenzja dotyczy interfejsu i funkcji narzędzia AppBuster. Aby uzyskać więcej sposobów wykonywania tego, co robi ten program, zobacz Jak odinstalować wbudowane aplikacje w systemie Windows 10.

O&O AppBuster ułatwia dezinstalację aplikacji, które są standardowo dostarczane z systemem Windows 10:

Ponadto bezpośrednio z interfejsu programu możesz utworzyć punkt przywracania lub, jeśli aplikacja została przypadkowo usunięta, zainstalować ją ponownie (tylko w przypadku aplikacji wbudowanych firmy Microsoft). AppBuster nie wymaga instalacji na komputerze, ale do działania wymaga uprawnień administratora.

Pomimo tego, że interfejs jest w języku angielskim, nie powinno być żadnych trudności:

Należy pamiętać, że niektóre aplikacje (w szczególności systemowe) w kolumnie Status będą miały „Nieusuwalne” (nie usunięte), a zatem nie można ich usunąć.

Z kolei aplikacje ze statusem Dostępne mają już wszystko do zainstalowania na komputerze, ale nie są zainstalowane: aby zainstalować, wystarczy zaznaczyć aplikację i kliknąć „Zainstaluj”.

Generalnie są to wszystkie możliwości, aw niektórych programach znajdziesz bardziej rozbudowany zestaw funkcji. Z drugiej strony produkty O&O cieszą się dobrą opinią i rzadko prowadzą do problemów z Windowsem 10, a nie ma nic zbędnego, więc mogę go w pełni polecić początkującym użytkownikom.

Możesz pobrać O&O AppBuster z oficjalnej strony https://www.oo-software.com/en/ooappbuster

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz