Ustawienia sieciowe zapisane na tym komputerze nie odpowiadają wymaganiom tej sieci. Co robić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Dość powszechną sytuacją dla początkujących użytkowników, dla których konfiguracja routera jest nowością, jest to, że po skonfigurowaniu zgodnie z instrukcją, podczas próby połączenia się z bezprzewodową siecią Wi-Fi, system Windows zgłasza, że ​​„ustawienia sieciowe zapisane na tym komputerze nie spełniają wymagania tej sieci. W rzeczywistości nie jest to wcale straszny problem i można go łatwo rozwiązać. Najpierw wyjaśnię, dlaczego tak się dzieje, aby w przyszłości nie było pytań.

Aktualizacja 2015: Poradnik został zaktualizowany o informacje, jak naprawić ten błąd w Windows 10. Są też informacje dla Windows 8.1, 7 i XP.

Najczęściej taka sytuacja występuje po skonfigurowaniu routera. W szczególności po ustawieniu hasła Wi-Fi w routerze. Faktem jest, że jeśli łączyłeś się z siecią bezprzewodową jeszcze przed jej skonfigurowaniem, czyli na przykład podłączałeś do standardowej sieci bezprzewodowej routera ASUS RT, TP-Link, D-link lub Zyxel, która nie była chroniona hasłem , to System Windows zapisuje ustawienia tej sieci, aby w przyszłości łączyć się z nią automatycznie. Jeśli zmienisz coś podczas konfigurowania routera, na przykład ustawisz typ uwierzytelniania WPA2/PSK i ustawisz hasło dla Wi-Fi, to zaraz po tym Windows, korzystając z ustawień, które już zapisałeś, nie może połączyć się z siecią bezprzewodową sieci iw rezultacie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że ustawienia zapisane na tym komputerze nie spełniają wymagań sieci bezprzewodowej z nowymi ustawieniami.

Jeśli masz pewność, że wszystkie powyższe nie dotyczą Ciebie, możliwa jest inna rzadka opcja: ustawienia routera zostały zresetowane (w tym podczas skoków napięcia) lub, co jeszcze rzadsze: ktoś inny zmienił ustawienia routera. W pierwszym przypadku możesz zrobić tak, jak opisano poniżej, a w drugim możesz tylko zresetować router Wi-Fi do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować router.

Aby błąd zgłaszający niezgodność między zapisanymi a bieżącymi ustawieniami sieci bezprzewodowej zniknął, musisz usunąć zapisane ustawienia sieci Wi-Fi. Aby to zrobić w systemie Windows 10, kliknij ikonę połączenia bezprzewodowego w obszarze powiadomień, a następnie wybierz Ustawienia sieciowe. Aktualizacja 2017: w systemie Windows 10 ścieżka w ustawieniach nieco się zmieniła, najnowsze informacje i wideo są tutaj: Jak zapomnieć o sieci Wi-Fi w systemie Windows 10 i innych systemach operacyjnych.

W ustawieniach sieci w sekcji Wi-Fi kliknij „Zarządzaj ustawieniami sieci Wi-Fi”.

W kolejnym oknie na dole znajdziesz listę zapisanych sieci bezprzewodowych. Kliknij na jeden z nich, przy łączeniu z którym wystąpił błąd i kliknij przycisk „Zapomnij” w celu usunięcia zapisanych parametrów.

Gotowy. Teraz możesz ponownie połączyć się z siecią i określić hasło, które ma w danym momencie.

Aby naprawić błąd „ustawienia sieciowe nie spełniają wymagań sieciowych”, musisz sprawić, by system Windows „zapomniał” o zapisanych ustawieniach i wprowadził nowe. Aby to zrobić, musisz usunąć zapisaną sieć bezprzewodową w Centrum sieci i udostępniania w Windows 7 i trochę inaczej w Windows 8 i 8.1.

Aby usunąć zapisane ustawienia w systemie Windows 7:

В Windows 8 i Windows 8.1:

Jeśli problem występuje w systemie Windows XP:

To wszystko rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że zorientowałeś się, o co chodzi iw przyszłości ta sytuacja nie będzie stanowić dla Ciebie żadnych trudności.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz