Ustawianie wyjścia dźwięku według aplikacji w systemie Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Począwszy od kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1803), można nie tylko ustawić różne poziomy głośności dla różnych programów, ale także wybrać osobne urządzenia wejściowe i wyjściowe dla każdego z nich.

Na przykład w przypadku odtwarzacza wideo możesz odtwarzać dźwięk przez HDMI, a jednocześnie słuchać muzyki online przez słuchawki. Jak korzystać z nowej funkcji i gdzie znajdują się odpowiednie ustawienia, znajduje się w tej instrukcji. Może to być również pomocne: dźwięk systemu Windows 10 nie działa.

Potrzebne ustawienia możesz znaleźć, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika w obszarze powiadomień i wybierając opcję „Otwórz opcje dźwięku”. Otworzą się ustawienia systemu Windows 10, przewiń w dół i kliknij Ustawienia głośności urządzenia i aplikacji.

W rezultacie zostaniesz przeniesiony na dodatkową stronę parametrów dla urządzeń wejściowych, wyjściowych i głośności, które przeanalizujemy dalej.

W moim teście niektóre aplikacje nie pojawiły się, dopóki nie zacząłem odtwarzać w nich dźwięku, inne pojawiły się bez niego. Ponadto, aby ustawienia zaczęły obowiązywać, czasami trzeba zamknąć program (odtwarzając lub nagrywając dźwięk) i ponownie go uruchomić. Rozważ te niuanse. Pamiętaj również, że po zmianie ustawień domyślnych są one zapisywane przez system Windows 10 i będą zawsze używane po uruchomieniu odpowiedniego programu.

W razie potrzeby możesz ponownie zmienić dla niego ustawienia wyjścia audio i wejścia lub zresetować wszystkie ustawienia do ustawień domyślnych w oknie ustawień głośności urządzenia i aplikacji (po jakichkolwiek zmianach pojawi się tam przycisk Reset).

Pomimo nowej możliwości oddzielnego dostosowywania ustawień dźwięku dla aplikacji, pozostaje również stara opcja, która była obecna w poprzedniej wersji systemu Windows 10: kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika, a następnie wybierz „Otwórz mikser głośności”.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz