Tworzenie kopii zapasowej systemu Windows 11 i przywracanie za pomocą wbudowanych narzędzi systemowych

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli wystąpią problemy, możesz zresetować system Windows 11 do ustawień fabrycznych, ale w tym przypadku przynajmniej będziesz musiał ponownie zainstalować programy. Tworząc pełną kopię zapasową (backup) systemu, można stosunkowo łatwo przywrócić system do stanu, w jakim znajdował się w momencie tworzenia tej kopii – ze wszystkimi programami, sterownikami, plikami na dysku systemowym i ustawieniami.

Ten przewodnik krok po kroku pokaże Ci, jak wykonać kopię zapasową systemu Windows 11 za pomocą wbudowanych narzędzi — bez dodatkowych programów i narzędzi, a także jak przywrócić dane z kopii zapasowej w przyszłości.

Narzędzie Panel sterowania do tworzenia kopii zapasowych nazywa się „Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7)”, ale nazwa mówi tylko, że narzędzie pojawiło się w określonej wersji systemu, nadal działa poprawnie w systemie Windows 11.

Kroki tworzenia kopii zapasowej to:

Zakończy to proces tworzenia kopii zapasowej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będziesz mógł całkowicie przywrócić z niej system. Uwaga: nie zmieniaj nazwy folderu kopii zapasowej na dysku.

Aby przywrócić system z kopii zapasowej, będziesz potrzebować jednego z następujących elementów:

Rozważmy ostatnią opcję, chociaż poprzednie dwie prawie pokrywają się z nią pod względem logiki i niezbędnych działań. Uwaga: podczas procesu odzyskiwania wszystkie dane znajdujące się na dysku fizycznym, na którym odbywa się odzyskiwanie, zostaną usunięte i nadpisane danymi z kopii zapasowej.

Po pewnym okresie oczekiwania i zakończeniu przywracania będzie można uruchomić komputer z dysku twardego lub dysku SSD (ale bardziej poprawne jest wybranie Menedżera rozruchu systemu Windows w systemie BIOS), w wyniku czego już przywrócony system Windows 11 będzie być załadowany.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz