Ta instalacja jest zabroniona przez politykę ustawioną przez administratora systemu – jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Podczas instalowania programów lub funkcji w systemie Windows 10, 8.1 lub Windows 7 może wystąpić błąd: okno z tytułem „Instalator Windows” i tekstem „Ta instalacja jest zabroniona przez zasady ustawione przez administratora systemu”. W rezultacie program nie jest instalowany.

W tej instrukcji szczegółowo opisano, jak rozwiązać problem z instalacją oprogramowania i naprawić błąd. Aby to naprawić, Twoje konto Windows musi mieć uprawnienia administratora. Podobny błąd, ale związany ze sterownikami: Instalacja tego urządzenia jest zabroniona ze względu na zasady systemowe.

Jeśli napotkasz błąd Instalatora Windows „Ta instalacja jest zabroniona przez zasady ustawione przez administratora systemu”, pierwszą rzeczą, którą należy spróbować, jest sprawdzenie, czy istnieją jakieś zasady ograniczające instalację oprogramowania, a jeśli takowe istnieją, usuń je lub wyłącz.

Kroki mogą się różnić w zależności od używanej wersji systemu Windows: jeśli masz zainstalowaną wersję Pro lub Enterprise, możesz użyć Edytora lokalnych zasad grupy, jeśli masz Home – Edytor rejestru. Obie opcje omówiono poniżej.

W przypadku systemów Windows 10, 8.1 oraz Windows 7 Professional i Enterprise możesz wykonać następujące czynności:

Ponowne uruchomienie komputera po tym zwykle nie jest wymagane, możesz od razu spróbować uruchomić instalator.

Możesz także sprawdzić zasady ograniczeń instalacji oprogramowania i w razie potrzeby je usunąć za pomocą Edytora rejestru. Działa to również w systemie Windows Home Edition.

Zwykle, jeśli przyczyna błędu rzeczywiście leży w polisach, powyższe opcje są wystarczające, ale istnieją dodatkowe metody, które czasami okazują się wykonalne.

Jeśli poprzednia opcja nie pomogła, możesz wypróbować następujące dwie metody (pierwsza dotyczy tylko wersji Pro i Enterprise systemu Windows).

Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, polecam wrócić do tej samej sekcji, kliknąć prawym przyciskiem myszy sekcję zasady ograniczeń oprogramowania i je usunąć.

Druga metoda obejmuje również użycie Edytora rejestru:

Jeśli błąd wystąpi podczas instalacji lub aktualizacji Google Chrome, spróbuj usunąć klucz rejestru HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesGoogle — może to zadziałać.

Myślę, że jedna z metod pomoże Ci rozwiązać problem, a komunikat, że instalacja jest zabroniona przez politykę, już się nie pojawi. Jeśli nie, zadawaj pytania w komentarzach ze szczegółowym opisem problemu, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz