System Windows zatrzymał ten kod urządzenia 43 – jak naprawić błąd

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Jeśli napotkasz błąd „System Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosiło problemy (kod 43)” w Menedżerze urządzeń systemu Windows 10 lub „To urządzenie zostało zatrzymane” z tym samym kodem w systemie Windows 7, istnieje kilka możliwych sposobów naprawy tego przewodnika ten błąd i przywrócić urządzenie.

Błąd może wystąpić w przypadku kart graficznych NVIDIA GeForce i AMD Radeon, różnych urządzeń USB (dysków flash, klawiatur, myszy itp.), kart sieciowych i bezprzewodowych. Wystąpił również błąd z tym samym kodem, ale z różnych przyczyn: Kod 43 — żądanie obsługi urządzenia nie powiodło się.

Większość instrukcji, jak naprawić dany błąd, sprowadza się do sprawdzenia sterowników urządzeń i ich stanu sprzętu. Jeśli jednak masz system Windows 10, 8 lub 8.1, polecam najpierw zapoznać się z poniższym prostym rozwiązaniem, które często działa na niektórych urządzeniach.

Uruchom ponownie komputer (uruchom ponownie, nie wyłączaj i włączaj) i sprawdź, czy błąd nadal występuje. Jeśli nie ma go już w menedżerze urządzeń i wszystko działa poprawnie, przy następnym zamknięciu i ponownym włączeniu błędu spróbuj wyłączyć szybkie uruchamianie systemu Windows 10/8. Następnie najprawdopodobniej błąd „Windows zatrzymał to urządzenie” nie będzie się już objawiał.

Jeśli ta opcja nie działa w Twojej sytuacji, wypróbuj następujące metody naprawy.

Przed kontynuowaniem, jeśli do niedawna błąd się nie objawiał, a system Windows nie został ponownie zainstalowany, polecam otworzyć właściwości urządzenia w Menedżerze urządzeń, a następnie kartę Sterownik i sprawdzić, czy jest tam aktywny przycisk Przywróć. Jeśli tak, spróbuj go użyć – być może przyczyną błędu „Urządzenie się zatrzymało” była automatyczna aktualizacja sterownika.

Teraz o aktualizacji i instalacji. Należy zauważyć, że kliknięcie „Aktualizuj sterownik” w menedżerze urządzeń nie jest aktualizacją sterownika, a jedynie sprawdzeniem obecności innych sterowników w systemie Windows i centrum aktualizacji. Jeśli to zrobiłeś i powiedziano Ci, że „Najbardziej odpowiednie sterowniki dla tego urządzenia są już zainstalowane”, nie oznacza to, że w rzeczywistości tak jest.

Prawidłowy sposób aktualizacji/instalacji sterownika to:

Jeśli pojawił się błąd z kodem 43 dla karty wideo, wstępne (przed czwartym krokiem) całkowite usunięcie sterowników karty wideo może również pomóc, zobacz Jak usunąć sterownik karty wideo.

W przypadku niektórych urządzeń, dla których nie można znaleźć oryginalnego sterownika, ale system Windows ma więcej niż jeden standardowy sterownik, ta metoda może działać:

Jeśli ostatnio podłączałeś urządzenie, zdemontowałeś komputer lub laptop, zmieniłeś złącza połączeniowe, to jeśli wystąpi błąd, powinieneś sprawdzić, czy wszystko jest podłączone poprawnie:

Czasami błąd „System Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosił problemy (kod 43)” może być spowodowany problemem sprzętowym z urządzeniem.

Jeśli to możliwe, sprawdź działanie tego samego urządzenia na innym komputerze lub laptopie: jeśli zachowuje się tam tak samo i zgłasza błąd, może to przemawiać na korzyść wariantu z prawdziwymi problemami.

Inne przyczyny błędów „System Windows zatrzymał to urządzenie” i „To urządzenie zostało zatrzymane” to:

Mam nadzieję, że jedna z opcji będzie pasować do Twojej sytuacji i pomoże uporać się z błędem „Kod 43”. Jeśli nie, zostaw szczegółowe uwagi dotyczące problemu w Twoim przypadku, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz