Skąd pobrać ubiorbitapi_r2.dll lub ubiorbitapi_r2_loader.dll, aby uruchomić grę i dlaczego jej brakuje

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli podczas uruchamiania gry widzisz komunikat, że programu nie można uruchomić, ponieważ na Twoim komputerze brakuje ubiorbitapi_r2_loader.dll (ubiorbitapi_r2.dll), to tutaj mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie tego problemu. To samo dotyczy tekstów o błędach „Nie znaleziono punktu wejścia procedury w bibliotece ubiorbitapi_r2.dll” oraz informacji, że nie znaleziono programu Ubisoft Game Launcher oraz „Błąd podczas inicjalizacji aplikacji”.

Problem występuje w grach UBISoft takich jak Heroes, Assassin’s Creed czy Far Cry, nie ma znaczenia czy posiadasz licencjonowaną grę czy nie, a przyczyna jest taka sama jak w przypadku pliku CryEA.dll (w 3 gry).

W rzeczywistości nie musisz szukać, skąd pobrać pliki ubiorbitapi_r2.dll i ubiorbitapi_r2_loader.dll ani gdzie wyrzucić ten plik: ponieważ Twój program antywirusowy ponownie wykryje wirusa w tym pliku i usunie go lub umieści w kwarantannie.

Prawidłowym rozwiązaniem problemu z uruchomieniem gry z powodu braku bibliotek ubiorbitapi_r2 jest wyłączenie automatycznych działań programu antywirusowego (lub wyłączenie go) i ponowna instalacja gry. Gdy program antywirusowy zgłosi, że znaleziono wirusa w ubiorbitapi_r2.dll lub ubiorbitapi_r2_loader.dll, pomiń ten plik i dodaj go do wyjątków antywirusowych (lub zrób to, gdy program antywirusowy jest wyłączony, a następnie włącz go ponownie), aby nie otrzymywać więcej powiadomienia, że ​​jest nieobecny. To samo należy zrobić, jeśli program antywirusowy nie lubi niektórych innych plików z Ubisoft Game Launcher.

Faktem jest, że ten plik, nawet z oryginalnej płyty z licencjonowaną grą lub podczas pobierania gry na Steam, jest postrzegany przez wiele programów antywirusowych jako złośliwe oprogramowanie (moim zdaniem jako trojan). Wynika to z faktu, że gry UBISoft korzystają z pewnego rodzaju systemu ochrony przed nieautoryzowanym użyciem ich produktów.

Ogólnie wygląda to tak: plik wykonywalny gry jest zaszyfrowany i spakowany, a po uruchomieniu przy użyciu ubiorbitapi_r2_loader.dll kod wykonywalny jest dekodowany i umieszczany w pamięci komputera. Takie zachowanie jest typowe dla wielu wirusów, stąd dość przewidywalna reakcja Twojego oprogramowania antywirusowego.

Uwaga: wszystkie powyższe dotyczą przede wszystkim licencjonowanych wersji gier.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz