Samsung Flow – Podłączanie smartfonów Galaxy do systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Samsung Flow to oficjalna aplikacja na smartfony Samsung Galaxy, która umożliwia podłączenie urządzenia mobilnego do komputera PC lub laptopa z systemem Windows 10 przez Wi-Fi lub Bluetooth w celu przesyłania plików między komputerem a telefonem, odbierania i wysyłania wiadomości SMS, zdalnego sterowania telefonem z komputera i nie tylko. Zostanie to omówione w tym przeglądzie.

Uwaga: nowsze telefony Samsung mają nową funkcję Łącze do systemu Windows, która działa nieco inaczej. O tym w osobnej instrukcji – Jak skonfigurować i używać Link do Windows na smartfonie Samsung Galaxy. Ponadto na stronie opublikowano wcześniej kilka materiałów o programach, które umożliwiają podłączenie telefonu z Androidem do komputera przez Wi-Fi w celu różnych zadań, być może będą dla Ciebie przydatne: zdalny dostęp do telefonu z komputera w AirDroid i Programy AirMore, Wysyłanie SMS-ów z komputera za pomocą aplikacji Microsoft, Jak przesłać obraz z telefonu Android na komputer z kontrolą ApowerMirror.

Aby połączyć Samsung Galaxy i Windows 10, musisz najpierw pobrać aplikację Samsung Flow dla każdego z nich:

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji uruchom je na obu urządzeniach, a także upewnij się, że są one połączone z tą samą siecią lokalną (tj. do tego samego routera Wi-Fi, komputer można podłączyć kablem) lub sparowane przez Bluetooth.

Dalsze kroki konfiguracji składają się z następujących kroków:

To kończy podstawowe ustawienia, możesz zacząć z niego korzystać.

Zaraz po otwarciu aplikacji, zarówno na smartfonie, jak i na komputerze wygląda to mniej więcej tak samo: wygląda jak okno czatu, w którym można przesyłać wiadomości tekstowe między urządzeniami (moim zdaniem bezużyteczne) lub plikami (to bardziej przydatne) .

Aby przenieść plik z komputera na smartfon, po prostu przeciągnij go i upuść w oknie aplikacji. Aby wysłać plik z telefonu na komputer, kliknij ikonę spinacza i wybierz żądany plik.

Tutaj natknąłem się na problem: w moim przypadku transfer plików nie działał w żadnym kierunku, niezależnie od tego, czy ustawiłem kod PIN w 2 kroku, jak dokładnie się podłączyłem (przez router czy Wi-Fi Direct). Nie udało się znaleźć przyczyny. Być może to brak Bluetootha na PC, na którym testowano aplikację.

Powiadomienia o wiadomościach (wraz z ich tekstem), listach, połączeniach i powiadomieniach o usługach Androida również trafią do obszaru powiadomień systemu Windows 10. Jednocześnie, jeśli otrzymasz SMS lub wiadomość w komunikatorze, możesz bezpośrednio wysłać odpowiedź w powiadomieniu.

Ponadto otwierając sekcję „Powiadomienia” w aplikacji Samsung Flow na komputerze i klikając powiadomienie z wiadomością, możesz otworzyć rozmowę z konkretną osobą i napisać własne wiadomości. Jednak nie wszystkie komunikatory mogą być obsługiwane. Niestety, nie można rozpocząć rozmowy początkowo z komputera (wymagane jest, aby co najmniej jedna wiadomość od kontaktu dotarła do aplikacji Samsung Flow w systemie Windows 10).

Aplikacja Samsung Flow umożliwia wyświetlanie ekranu telefonu na komputerze z możliwością sterowania za pomocą myszy, obsługiwane jest również wprowadzanie z klawiatury. Aby uruchomić funkcję, kliknij ikonę „Smart View”

Jednocześnie możliwe jest tworzenie zrzutów ekranu z automatycznym zapisem na komputerze, ustawienie rozdzielczości (im niższa rozdzielczość, tym szybsza praca), lista ulubionych aplikacji do ich szybkiego uruchamiania.

Jeśli utworzyłeś kod PIN w kroku 2 i włączyłeś Samsung Flow w celu odblokowania komputera, będziesz mógł odblokować komputer za pomocą telefonu. Aby to zrobić, musisz dodatkowo otworzyć ustawienia aplikacji Samsung Flow, element „Zarządzanie urządzeniami”, kliknąć ikonę ustawień sparowanego komputera lub laptopa, a następnie określić metody weryfikacji: jeśli włączysz „ proste odblokowanie”, system zostanie automatycznie zalogowany, jeśli telefon zostanie w jakikolwiek sposób odblokowany. Jeśli włączony jest Samsung Pass, odblokowanie zostanie wykonane za pomocą danych biometrycznych (odciski palców, tęczówki, twarz).

U mnie wygląda to tak: włącz komputer, usuń ekran z pejzażami, zobacz ekran blokady (ten, w którym zwykle wpisuje się hasło lub kod PIN), jeśli telefon jest odblokowany, komputer jest od razu odblokowany (a jeśli telefon jest zablokowany, wystarczy go w dowolny sposób odblokować ).

Ogólnie funkcja działa, ale: po włączeniu komputera aplikacja nie zawsze znajduje połączenie z komputerem, mimo że oba urządzenia są połączone z siecią Wi-Fi (być może, gdy są sparowane przez Bluetooth, wszystko byłoby łatwiejsze i wydajniejsze), a następnie odpowiednio odblokowanie też nie działa, pozostaje jak zwykle wpisać PIN lub hasło.

Wszystkie najważniejsze rzeczy związane z korzystaniem z Samsung Flow wydają się być odnotowane. Kilka dodatkowych punktów, które mogą Ci się przydać:

Mam nadzieję, że dla niektórych posiadaczy telefonów tej marki instrukcja przyda się, a transfer plików będzie działał poprawnie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz