Rozdzielczość ekranu Windows 10 się nie zmieni

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli chcesz zmienić rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10, prawie zawsze jest to bardzo łatwe, a niezbędne kroki zostały opisane w artykule Jak zmienić rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10. Jednak w niektórych przypadkach może wystąpić problem – rozdzielczość się nie zmienia, pozycja do jej zmiany w ustawieniach nie jest aktywna, a także nie działają dodatkowe metody zmiany.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, co zrobić, jeśli rozdzielczość ekranu systemu Windows 10 nie ulegnie zmianie, jak rozwiązać problem i przywrócić możliwość dostosowania rozdzielczości na komputerze i laptopie, jeśli to możliwe.

Standardowo możesz zmienić rozdzielczość w Windows 10 w ustawieniach, klikając prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu na pulpicie, wybierając Ustawienia wyświetlania (lub w Ustawienia – System – Wyświetlacz). Czasami jednak wybór uprawnień nie jest aktywny lub na liście uprawnień jest tylko jeden wybór (możliwe jest również, że lista jest obecna, ale nie zawiera poprawnego uprawnienia).

Istnieje kilka głównych powodów, dla których rozdzielczość ekranu może się nie zmieniać w systemie Windows 10, które zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Możliwe są inne opcje, ale są one bardziej powszechne niż inne. Przejdźmy do sposobów naprawienia sytuacji.

Teraz punkt po punkcie o różnych sposobach naprawienia sytuacji, w której nie można zmienić rozdzielczości ekranu. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku ze sterownikami.

W rezultacie, jeśli wszystko poszło gładko, powinieneś mieć zainstalowany odpowiedni sterownik karty graficznej, a także możliwość zmiany rozdzielczości.

Najczęściej liczą się sterowniki wideo, ale możliwe są inne opcje, a zatem sposoby ich naprawienia:

Mam nadzieję, że przewodnik był pomocny, a jeden ze sposobów pomoże ci przywrócić możliwość zmiany rozdzielczości ekranu systemu Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz