Pulpit się nie ładuje – co robić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli po usunięciu wirusa (a może nie po, może dopiero się zaczął), po włączeniu komputera pulpit Windows 7 lub Windows XP nie ładuje się, to w tej instrukcji znajdziesz krok po kroku Rozwiązaniem problemu. Windows 10 ma te same problemy i jest rozwiązany w rzeczywistości dokładnie w ten sam sposób, ale istnieją inne opcje: Kafelki zamiast pulpitu Windows 10, Czarny ekran w Windows 10 – jak to naprawić.

Po pierwsze, dlaczego tak się dzieje – faktem jest, że wiele złośliwego oprogramowania wprowadza zmiany w sekcji rejestru odpowiedzialnej za uruchomienie znanego interfejsu systemu operacyjnego. Czasami zdarza się, że po usunięciu wirusa program antywirusowy usuwa sam plik, ale nie usuwa zmienionych parametrów w rejestrze – prowadzi to do tego, że widzisz czarny ekran ze wskaźnikiem myszy.

Tak więc po zalogowaniu się do systemu Windows komputer pokazuje tylko czarny ekran i wskaźnik myszy na nim. Zacznijmy naprawiać ten problem, w tym celu:

Przy następnym logowaniu pulpit zostanie załadowany. Jeśli jednak opisana sytuacja powtarza się raz za razem, po każdym restarcie komputera, polecam skorzystać z dobrego antywirusa, a także zwrócić uwagę na zadania w harmonogramie zadań. Zazwyczaj jednak wystarczy wykonać czynności opisane powyżej.

W komentarzach czytnik ShaMan proponuje takie rozwiązanie (u niektórych użytkowników zadziałało) – przejdź do pulpitu, kliknij prawym przyciskiem myszy przejdź do WIDOK – Pokaż ikony pulpitu (powinien być haczyk) jeśli nie to ustaw i pulpit powinno się pojawić.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz