Pula niestronicowana zajmuje pamięć Windows 10 – rozwiązanie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jednym z typowych problemów użytkowników systemu Windows 10, zwłaszcza z kartami sieciowymi Killer Network (Ethernet i Wireless), jest zapełnianie się pamięci RAM podczas surfowania w sieci. Możesz zwrócić na to uwagę w menedżerze zadań na karcie „Wydajność”, wybierając pamięć RAM. Zapełnia to niestronicowaną pulę pamięci.

Problem w większości przypadków jest spowodowany nieprawidłowym działaniem sterowników sieciowych w połączeniu ze sterownikami Windows 10 Network Data Usage Monitor (NDU) i jest po prostu rozwiązany, co zostanie omówione w tym przewodniku. W niektórych przypadkach inne sterowniki sprzętu mogą być również przyczyną wycieków pamięci. Powiązany materiał: Co to jest pamięć podręczna w systemie Windows 10 i jak wyczyścić pamięć podręczną.

Najczęstszą sytuacją jest to, że pula niestronicowanej pamięci RAM systemu Windows 10 zapełnia się podczas przeglądania Internetu. Na przykład łatwo zauważyć, jak rośnie podczas pobierania dużego pliku i nie jest później usuwany.

Jeśli tak jest w twoim przypadku, możesz poprawić sytuację i wyczyścić pulę pamięci niestronicowanej w następujący sposób.

Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Z reguły, jeśli problem rzeczywiście dotyczy sterowników karty sieciowej, pula niestronicowana nie będzie już przekraczać swoich normalnych wartości.

Jeśli powyższe kroki nie pomogły, spróbuj wykonać następujące czynności:

Wypełniona pula niestronicowanej pamięci RAM w systemie Windows 10 nie zawsze jest powodowana przez sterowniki karty sieciowej (choć najczęściej) i jeśli działania z kartą sieciową i sterownikami NDU nie działają, możesz skorzystać z następujących kroków:

Za pomocą narzędzia Poolmoon, które jest częścią zestawu Windows Driver Kit (WDK), który można pobrać z oficjalnej witryny firmy Microsoft, można znaleźć konkretne sterowniki, które powodują wzrost puli pamięci niestronicowanej.

Następnym sposobem jest sprawdzenie po nazwach plików sterowników (na przykład za pomocą Google), do jakiego sprzętu należą i spróbuj zainstalować, usunąć lub przywrócić, w zależności od sytuacji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz