Poproś SYSTEM o pozwolenie na zmianę tego folderu lub pliku – jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli masz do czynienia z faktem, że podczas usuwania lub zmiany nazwy folderu lub pliku w systemie Windows 10, 8 lub Windows 7 pojawia się komunikat: Nie można uzyskać dostępu do folderu. Aby wykonać tę operację, potrzebujesz uprawnień. Poproś „System” o pozwolenie na zmianę tego folderu, możesz to naprawić i wykonać niezbędne czynności z folderem lub plikiem, co jest pokazane w tej instrukcji, w tym na końcu znajdziesz wideo ze wszystkimi krokami.

Pamiętaj jednak o bardzo ważnym punkcie: jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, nie wiesz, jaki to jest folder (plik), a powodem usunięcia jest po prostu oczyszczenie dysku, prawdopodobnie nie powinieneś tego robić. Prawie zawsze, gdy widzisz błąd „Poproś system o pozwolenie na zmianę”, próbujesz manipulować ważnymi plikami systemowymi. Może to spowodować uszkodzenie systemu Windows.

Aby móc usunąć lub zmienić folder (plik), który wymaga uprawnień z „Systemu”, musisz wykonać proste kroki opisane poniżej, aby zmienić właściciela i, jeśli to konieczne, określić niezbędne uprawnienia dla użytkownika. Aby to zrobić, Twój użytkownik musi mieć uprawnienia administratora systemu Windows 10, 8 lub Windows 7. Jeśli tak, kolejne kroki są stosunkowo proste.

To zakończy proces i będziesz mógł usunąć folder lub go zmienić (na przykład zmienić jego nazwę).

Jeśli komunikat „Poproś o pozwolenie z systemu” już się nie pojawia, ale zostaniesz poproszony o pozwolenie od użytkownika, wykonaj następujące czynności (procedura jest pokazana na końcu poniższego filmu):

Podsumowując: nawet po tych czynnościach folder może nie zostać całkowicie usunięty: powodem jest to, że niektóre pliki w folderach systemowych mogą być używane podczas działania systemu operacyjnego, tj. gdy system jest uruchomiony, dezinstalacja nie jest możliwa. Czasami w takiej sytuacji działa, aby uruchomić tryb awaryjny z obsługą wiersza poleceń i usunąć folder za pomocą odpowiednich poleceń.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz