Pierwszy podgląd systemu Windows 8.1 (wideo)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Dziś pojawiła się pierwsza oficjalna recenzja wideo Windows 8.1 Preview od Microsoftu. Przetłumaczone na język polski i wysłane do recenzji. Udostępnij w mediach społecznościowych za pomocą poniższych przycisków. Tekst tłumaczenia recenzji, patrz poniżej pod filmem. Premiera Windows 8.1 Preview ma nastąpić 26 czerwca.

UPD: Windows 8.1 jest niedostępny: Pobierz Windows 8.1

Cześć, nazywam się Jensen Harris, jestem człowiekiem zajmującym się użytecznością systemu Windows i zamierzam pokazać niektóre z nowych funkcji dostępnych w wersji zapoznawczej systemu Windows 8.1.

Zacznijmy od ekranu blokady, który zamieniliśmy w piękną ramkę na zdjęcia, która odbiera zdjęcia z chmury, z komputera i telefonu i wyświetla wszystko w jednym miejscu.

Jesteśmy na nowym ekranie startowym systemu Windows 8.1. Możesz od razu zauważyć, że dodano dwa nowe rozmiary kafelków. Najpierw była duża kwadratowa płytka, która w tym przypadku służy do wyświetlania pogody. Ponadto ten kafelek może wyświetlać kilka wiadomości e-mail lub jakiś harmonogram. Dodano również małe kafelki, aby lepiej wykorzystać miejsce na ekranie startowym w systemie Windows 8.1.

Jedną z usprawnień w systemie Windows 8.1 jest ekran Wszystkie aplikacje. Przesuwam w górę od dołu i widzę wszystkie aplikacje zainstalowane na tym komputerze. Listę tę można posortować według nazwy, daty, kategorii lub wyświetlić najczęściej używane aplikacje.

Aby umieścić aplikację na ekranie głównym, możesz wybrać aplikację, przytrzymać ją przez chwilę i wybrać Przypnij do ekranu głównego.

Teraz, jeśli chcę dostosować ekran startowy systemu Windows 8.1, naciskam i przytrzymuję jeden z kafelków, a następnie mogę wybrać jeszcze kilka kafelków. Po wybraniu aplikacji mogę przeciągnąć je wszystkie naraz w dowolne miejsce. Następnie podaję nazwę grupy i w rezultacie otrzymuję ekran początkowy, który wygląda dokładnie tak, jak tego potrzebuję.

Dodaliśmy również nowe opcje personalizacji. Teraz możesz wybrać dowolny kolor tęczy dla systemu Windows. Dodaliśmy również nowe efekty wizualne, takie jak ten – obraz tła podąża za palcem.

Dodaliśmy również możliwość wyboru tapety, która zostanie umieszczona na tle ekranu Start oraz na pulpicie Windows 8.1

Jedną z najważniejszych nowych funkcji systemu Windows 8.1 jest nowe wyszukiwanie.

Zacznijmy nowe wyszukiwanie wpisując zapytanie, na przykład – Marilyn Monroe. Stworzyliśmy piękną, podobną do aplikacji wyszukiwarkę, która wyświetla w jednym miejscu wszystko, czego szukamy na komputerze i w Internecie: informacje, obrazy, linki do treści i wiadomości, a także podobne zapytania i akcje, które można wykonać bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Widzimy również wyniki z sieci, pokazujące miniatury stron tak, jak faktycznie wyglądają. Wyszukiwanie obrazów pozwala wybrać dominujący kolor, który chcesz oglądać obrazy, określić rozmiar obrazów i inne parametry.

Innym przykładem użycia wyszukiwania jest otwarcie wyszukiwania i rozpoczęcie wpisywania liter SK, w wyniku czego widzimy wszystko, co można zrobić na tym komputerze dla tego żądania – uruchamiaj aplikacje takie jak SkyDrive lub Skype, odtwarzaj muzykę bezpośrednio z wyników wyszukiwania lub spójrz na wyniki w Internecie. Wszystko w jednym miejscu — tak działa wyszukiwanie w systemie Windows 8.1.

Windows 8.1 jest ściśle powiązany z usługami w chmurze, w szczególności z usługą SkyDrive, która zapewnia gigabajty przestrzeni dyskowej w chmurze do przechowywania plików. W każdej aplikacji na komputerze mogę wybrać, czy pracujemy z tym komputerem czy SkyDrive.

Ponadto w Windows 8.1 zmieniono wielozadaniowość.

Na przykład przechodzę do aplikacji Poczta. W liście wybieram „Otwórz”, w wyniku czego po prawej stronie otwiera się aplikacja „Zdjęcia”.

Mogę wybrać rozmiar każdej z tych aplikacji – ustawić je tak samo, jedną dużą, drugą małą – podczas gdy obie aplikacje nadal działają: mogę przeglądać zdjęcia, edytować je. A na większym ekranie mogę zmieścić 2, 3, a nawet 4 aplikacje jednocześnie.

To tylko niektóre z nowych funkcji w wersji zapoznawczej systemu Windows 8.1 — mam nadzieję, że zdecydujesz się je wypróbować 26 czerwca 2013 r.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz