PCI VEN_8086&DEV_1e3a – co to za urządzenie i skąd pobrać sterownik dla Windows 7

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli po reinstalacji Windows 7 (a może nawet XP) w Menedżerze urządzeń wyświetla się nieznane urządzenie o ID sprzętu VEN_8086&DEV_1e3a i nie wiesz co to jest i skąd pobrać do niego sterownik, to jesteś we właściwym miejscu.

Sterownik VEN_8086&DEV_1e3a PCI obsługuje Intel Management Engine, technologię znajdującą się na nowoczesnych płytach głównych z chipsetami Intela. Teoretycznie, jeśli nie zainstalujesz tego sterownika, to nic złego się nie stanie, ale lepiej to zrobić – Intel ME odpowiada za szereg funkcji systemowych, w szczególności te wykonywane podczas uśpienia komputera lub laptopa, podczas procesu uruchamiania systemu Windows i bezpośrednio w pracy, wpływając na wydajność, działanie układu chłodzenia, systemu zasilania i inne niuanse sprzętowe.

Aby pobrać sterownik Intel Management Engine, najlepiej skorzystać z oficjalnej strony internetowej producenta laptopa (jeśli masz laptopa) lub płyty głównej (jeśli masz komputer), ale można go również pobrać ze strony Intela – https: //downloadcenter.intel.com/ru

Po pobraniu instalatora uruchom go, a określi wymaganą wersję sterownika dla urządzenia PCI VEN_8086&DEV_1e3a i zainstaluje go w systemie. Obsługiwane są następujące systemy operacyjne:

Przy okazji możesz przeczytać artykuł Instalowanie sterowników, który szczegółowo opisuje, jak zainstalować sterowniki na komputerze i laptopie oraz dowiedzieć się, który sterownik jest potrzebny po identyfikatorze sprzętu w Menedżerze urządzeń systemu Windows.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz