Odzyskiwanie danych w Lazesoft Data Recovery

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Program do odzyskiwania danych z dysku flash, dysku twardego lub karty pamięci Lazesoft Data Recovery jest darmowy do użytku domowego i jest dość popularny w celu odzyskania ważnych plików po usunięciu, sformatowaniu lub uszkodzeniu systemu plików dysku.

Ta recenzja opisuje proces odzyskiwania danych po sformatowaniu z dysku flash USB (procedura będzie taka sama dla dysku twardego lub karty pamięci) oraz dodatkowe funkcje Lazesoft Data Recovery. Jednocześnie zobaczmy, jak skuteczny okazał się program w porównaniu z innym podobnym oprogramowaniem. Możesz także polubić: Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania danych.

W moim teście skorzystałem z darmowego programu Lazesoft Data Recovery Home, a do przetestowania odzyskiwania użyłem nowego dysku flash USB, na którym początkowo umieszczono zdjęcia, filmy i dokumenty (łącznie 50 plików), po czym został sformatowany z systemu plików FAT32 na NTFS.

Scenariusz nie jest zbyt skomplikowany, ale dość powszechny, a wiele programów do odzyskiwania danych nie jest w stanie odzyskać czegoś nawet w tak elementarnym przypadku.

W rezultacie: 30 plików zostało pomyślnie przywróconych, jeśli wykluczymy duplikaty (które nie znajdowały się oryginalnie na dysku flash), pozostaje 20 plików graficznych. Poprawiono również 10 nieczytelnych (uszkodzonych) plików JPG.

Próbując je naprawić za pomocą usługi online do odzyskiwania uszkodzonych obrazów, sukces, ale jak się okazało, są to również duplikaty już znalezionych obrazów.

Wynik nie jest gorszy niż w przypadku innych podobnych darmowych programów do odzyskiwania danych podczas testowania z tym samym dyskiem flash, ale możesz spróbować go ulepszyć:

W porównaniu z kilkoma innymi testowanymi na tym samym dysku przez programy do odzyskiwania danych, otrzymujemy następujący obraz:

W rezultacie mój subiektywny werdykt dla tego prostego przypadku użycia: Lazesoft Data Recovery działa, działa poprawnie, może znaleźć mniej niż inne (zakładam mniej sygnatur plików znanych programowi), ale warto mieć narzędzie w swoim arsenale, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest darmowy i kilka dodatkowych funkcji w wersji Home:

Możesz pobrać Lazesoft Data Recovery Home i Free (oba darmowe, ale Home jest bardziej funkcjonalny), w tym wersję Portable, z oficjalnej strony https://www.lazesoft.com/download.html

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz