Odmowa dostępu do Internetu ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED w Chrome – jak to naprawić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli podczas próby otwarcia witryny w Chrome zobaczysz komunikat o błędzie „Odmowa dostępu do Internetu” z kodem ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED, zwykle nie jest to trudne, o ile masz uprawnienia administratora na swoim komputerze.

Jak mówi strona błędu, przyczyną blokowania dostępu do Internetu są zwykle ustawienia zapory systemu Windows lub oprogramowania antywirusowego innej firmy z wbudowaną zaporą. W tym przewodniku znajdziesz informacje o tym, jak usunąć bana i włączyć dostęp do Internetu, a także znajdziesz dodatkowe informacje, które mogą Ci się przydać.

Błąd „Odmowa dostępu do Internetu” z określonym kodem wskazuje, że pewne oprogramowanie poinformowało przeglądarkę Google Chrome, że ustawiono dla niego ograniczenia dostępu do Internetu (patrz Jak uniemożliwić programowi dostęp do Internetu). Z reguły jest to wbudowana zapora systemu Windows 10, 8.1 lub Windows 7 lub zapora innej firmy (czasami wbudowana w program antywirusowy).

Aby sprawdzić ustawienia zapory, możesz wykonać następujące czynności:

Po wykonaniu tych kroków możesz sprawdzić, czy błąd ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED pojawia się ponownie lub został naprawiony. Możesz także całkowicie zresetować ustawienia Zapory systemu Windows.

Jeśli Twój komputer ma program antywirusowy innej firmy z funkcjami zapory, spróbuj tymczasowo go wyłączyć, a jeśli to rozwiązało problem, dokładniej przestudiuj jego ustawienia – prawdopodobnie możesz wyłączyć blokowanie dostępu do Internetu tylko w Google Chrome bez wyłączania wszystko reszta.

Jeśli powyższe metody nie pomogły, spróbuj:

Należy pamiętać, że jeśli mówimy o sieci firmowej, zakaz może ustawić administrator systemu i może nie być łatwych sposobów na jego usunięcie, zwłaszcza jeśli na komputerze nie ma uprawnień administratora.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz