Nieprawidłowa wartość rejestru podczas otwierania zdjęcia lub wideo w systemie Windows 10 — jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Czasami po kolejnej aktualizacji systemu Windows 10 użytkownik może napotkać fakt, że podczas otwierania filmu lub zdjęcia nie otwiera się, ale pojawia się komunikat o błędzie wskazujący lokalizację otwieranego elementu i komunikat „Nieprawidłowa wartość dla rejestr”.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak naprawić błąd i dlaczego się pojawia. Zwracam uwagę, że problem może wystąpić nie tylko podczas otwierania plików zdjęć (JPG, PNG i inne) lub wideo, ale także podczas pracy z innymi typami plików: w każdym razie logika rozwiązania problemu pozostanie taka sama.

Błąd „Nieprawidłowa wartość rejestru” zwykle występuje po zainstalowaniu jakichkolwiek aktualizacji systemu Windows 10 (ale czasami może być powiązany z Twoimi własnymi działaniami), gdy zdjęcia i filmy są ustawione jako domyślne programy przez standardowe aplikacje Zdjęcia lub Filmy i wideo. Telewizja ”(większość często występuje u nich awaria).

Jakimś sposobem „zrywa się” skojarzenie, które pozwala na automatyczne otwieranie plików w odpowiedniej aplikacji, co prowadzi do problemu. Na szczęście jest to stosunkowo łatwe do rozwiązania. Przejdźmy od prostej drogi do bardziej skomplikowanych.

Aby rozpocząć, wypróbuj te proste kroki:

Jeśli metoda nie pomogła lub aplikacja nie uruchomiła się w 3 kroku, spróbujmy ponownie zarejestrować tę aplikację:

Jeśli to nie pomoże, sprawdź, czy nadal masz punkty przywracania systemu w dniu, w którym problem jeszcze się nie ujawnił.

I na koniec pamiętaj, że istnieją świetne bezpłatne przeglądarki zdjęć innych firm, a jeśli chodzi o odtwarzacze wideo, polecam zapoznać się z materiałem: VLC to coś więcej niż tylko odtwarzacz wideo.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz