Nieprawidłowa sekcja instalacji usługi w tym pliku INF (urządzenie MTP, urządzenie MTP)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jednym z typowych problemów podczas podłączania telefonu lub tabletu z systemem Android do komputera lub laptopa przez USB jest komunikat o błędzie podczas instalacji sterownika: Wystąpił problem podczas instalowania oprogramowania dla tego urządzenia. System Windows znalazł sterowniki dla tego urządzenia, ale podczas próby zainstalowania tych sterowników wystąpił błąd — Sekcja instalacji usługi w tym pliku .inf jest nieprawidłowa.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak naprawić ten błąd, zainstalować wymagany sterownik MTP i sprawić, by telefon był widoczny przez USB w systemie Windows 10, 8 i Windows 7.

Najczęstszą przyczyną wystąpienia błędu podczas instalacji sterownika MTP jest to, że spośród sterowników dostępnych w systemie Windows (a w systemie może być kilka zgodnych sterowników) automatycznie wybierany jest niewłaściwy.

Jest to bardzo łatwe do naprawienia, kroki są następujące

Sterownik powinien zainstalować się bez problemów (w większości przypadków), a komunikat o nieprawidłowej sekcji instalacji w tym pliku INF nie powinien Cię niepokoić. Nie zapominaj, że tryb połączenia „Urządzenie multimedialne (MTP)” musi być włączony na samym telefonie lub tablecie, który jest przełączany po kliknięciu powiadomienia o połączeniu USB w obszarze powiadomień.

W rzadkich przypadkach urządzenie może potrzebować określonego sterownika MTP (którego system Windows nie może sam znaleźć), wtedy z reguły wystarczy pobrać go z oficjalnej strony producenta urządzenia i zainstalować w mniej więcej taki sam sposób, jak opisano powyżej, ale w kroku 3 m podaj ścieżkę do folderu z rozpakowanymi plikami sterownika i kliknij „Dalej”.

Może się też przydać: Komputer nie widzi telefonu przez USB.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz