Niebieski ekran BSOD: Nvlddmkm.sys, dxgkrnl.sys i dxgmms1.sys – jak naprawić błąd

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Najczęściej wskazany błąd występuje w następującej kolejności: ekran staje się pusty, pojawia się niebieski ekran śmierci z komunikatem, że błąd wystąpił gdzieś w nvlddmkm.sys, kod błędu zatrzymuje się 0x00000116. Zdarza się, że komunikat na niebieskim ekranie nie wskazuje nvlddmkm.sys, ale pliki dxgmms1.sys lub dxgkrnl.sys – co jest objawem tego samego błędu i jest rozwiązywane w podobny sposób. Typowy komunikat to również: Sterownik przestał odpowiadać i został przywrócony.

Błąd nvlddmkm.sys objawia się w systemie Windows 7 x64 i jak się okazuje, 64-bitowy system Windows 8 również nie jest odporny na ten błąd. Problem dotyczy sterowników karty graficznej NVidia. Zastanówmy się więc, jak rozwiązać problem.

Na różnych forach istnieją różne sposoby rozwiązywania błędów nvlddmkm.sys, dxgkrnl.sys i dxgmms1.sys, które zazwyczaj sprowadzają się do porady, jak ponownie zainstalować sterowniki NVidia GeForce lub zastąpić plik nvlddmkm.sys w folderze System32. Sposoby te opiszę pod koniec instrukcji rozwiązywania problemu, ale zacznę od nieco innej, działającej metody.

Niebieski ekran śmierci BSOD nvlddmkm.sys

Więc zacznijmy. Instrukcja jest odpowiednia, gdy w Windows 7 i Windows 8 pojawia się niebieski ekran śmierci (BSOD) i pojawia się błąd 0x00000116 VIDEO_TDR_ERROR (kod może się różnić) wskazujący jeden z plików:

Pobierz sterowniki NVidia

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie bezpłatnego programu DriverSweeper (znalezionego w Google, zaprojektowanego w celu całkowitego usunięcia wszelkich sterowników z systemu i wszystkich powiązanych z nimi plików), a także najnowszych sterowników WHQL dla karty graficznej NVidia z oficjalnej strony http ://nvidia.ru i narzędzie do czyszczenia rejestru CCleaner. Zainstaluj DriverSweeper. Następnie wykonujemy następujące czynności:

Po zainstalowaniu sterowników uruchom ponownie komputer. Może być również konieczne zainstalowanie sterowników HD Audio i, jeśli to konieczne, pobranie PhysX ze strony NVidia.

To wszystko, począwszy od wersji sterowników NVidia WHQL 310.09 (a aktualna wersja w momencie pisania instrukcji to 320.18) nie pojawia się niebieski ekran śmierci, a po wykonaniu powyższych kroków „sterownik przestał odpowiadać i został pomyślnie przywrócony” błąd związany z plikiem nvlddmkm .sys nie pojawi się.

Czyli masz zainstalowane najnowsze sterowniki, Windows 7 lub Windows 8 x64, grasz przez chwilę, ekran robi się czarny, system zgłasza, że ​​sterownik przestał odpowiadać i został przywrócony, dźwięk w grze jest nadal odtwarzany lub zacina się, pojawia się niebieski ekran śmierci i błąd nvlddmkm.sys. Może się to również zdarzyć poza grą. Oto kilka rozwiązań oferowanych na różnych forach. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie działają, ale wymienię je tutaj:

Możliwe przyczyny tego błędu mogą być również:

Mam nadzieję, że pomogłem Ci rozwiązać problem i pozbyć się błędów związanych z plikami nvlddmkm.sys, dxgkrnl.sys i dxgmms1.sys.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz