Nie znaleziono punktu wejścia procedury w api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll – jak to naprawić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Podczas uruchamiania niektórych programów i niektórych gier może wystąpić błąd „Nie znaleziono punktu wejścia procedury w bibliotece DLL api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll”, podczas gdy nazwy procedur mogą być różne: InitializeCriticalSection, LeaveCriticalSection, AcquireSRWLockExclusive i inne. Ponadto błąd może po prostu zgłosić, że określonego pliku brakuje lub nie jest przeznaczony do użycia z tą wersją systemu.

W tym przewodniku szczegółowo opisano metody naprawy błędu api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll w systemach Windows 7, 8.1 i Windows 10, jeden z nich prawdopodobnie zadziała.

Przed kontynuowaniem, jeśli wcześniej pobrałeś ten plik z dowolnej witryny i umieściłeś go w folderach System32 lub SysWOW64, usuń go stamtąd (nie możesz go usunąć, ale po prostu przenieś go do innej lokalizacji). Poniżej przedstawiono kroki, które można wykonać, jeśli wystąpią błędy, że punkt wejścia procedury nie został znaleziony w bibliotece DLL api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll:

Jako dodatkową metodę, która rozwiązuje problem dla niektórych użytkowników: spróbuj przenieść (lepiej nie spieszyć się z usunięciem, ale zapisz w innej lokalizacji) plik SHCore.dll z folderów C:WindowsSystem32 i C:WindowsSysWOW64 , a następnie sprawdź, czy w przypadku braku tego pliku wystąpi błąd.

Ponadto, jeśli błąd pojawił się po ostatnich aktualizacjach systemu Windows, a wcześniej nie było problemów z api-ms-win-core-synch-l1-2-0.dll w tym samym programie, możesz spróbować użyć punktów przywracania systemu na data przed wystąpieniem błędu.

Mam nadzieję, że jedna z sugerowanych metod zadziałała w twojej sytuacji. Jeśli nie, a znaleziono inne rozwiązanie, będę wdzięczny za Twój komentarz.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz