Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.abort lub ucrtbase.terminate w DLL – jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W systemie Windows 7 może wystąpić błąd „Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.abort w bibliotece DLL api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll” lub podobny błąd, ale z tekstem „ Nie znaleziono procedury punktu wejścia ucrtbase.terminate.”

Błąd może pojawić się podczas uruchamiania niektórych programów i gier, a także podczas uruchamiania systemu Windows 7 (jeśli taki program jest uruchamiany). W tej instrukcji szczegółowo opisano, co spowodowało ten błąd, a także jak go naprawić.

W większości przypadków, w celu naprawienia błędu „Punkt wejścia procedury ucrtbase.terminate (ucrtbase.abort) nie został znaleziony w bibliotece DLL api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll” w systemie Windows 7 , wystarczy zainstalować brakujące komponenty systemowe dla programu, który powoduje błąd.

Z reguły wymagane są pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++ 2015, które można pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony internetowej.

Najprawdopodobniej błąd zostanie naprawiony. Jeśli składniki programu Visual C++ 2015 nie są zainstalowane, najpierw użyj następującej metody (Zainstaluj aktualizację KB2999226), a następnie ponów instalację.

Jeśli poprzednia metoda nie pomogła, przede wszystkim upewnij się, że masz zainstalowany Windows 7 SP1, a nie wcześniejszą wersję (jeśli tak nie jest, zaktualizuj system). Następnie przejdź do oficjalnej witryny firmy Microsoft pod adresem https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows i na dole strony w sekcji „Metoda w sekcji 2″, pobierz aktualizację biblioteki Universal CRT dla swojej wersji systemu Windows 7.

Po pobraniu i zainstalowaniu uruchom ponownie komputer, zainstaluj pakiety redystrybucyjne Visual C++ 2015, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli żadna z metod nie rozwiąże błędu Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.terminate/ucrtbase.abort, możesz spróbować:

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz