.NET Framework 3.5 i 4.5 dla Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Po aktualizacji część użytkowników interesuje jak i gdzie pobrać .NET Framework w wersji 3.5 i 4.5 dla Windows 10 – zestaw bibliotek systemowych wymaganych do uruchomienia niektórych programów. A także dlaczego te komponenty nie są zainstalowane, zgłaszając różne błędy.

Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat instalacji .NET Framework w systemie Windows 10 x64 i x86, naprawiania błędów instalacji oraz miejsca pobierania wersji 3.5, 4.5 i 4.6 na oficjalnej stronie firmy Microsoft (chociaż z dużym prawdopodobieństwem opcje te nie będą przydatne do ty).). Na końcu artykułu znajduje się również nieoficjalny sposób zainstalowania tych frameworków, jeśli wszystkie proste opcje nie zadziałają. Może być również pomocne: Jak naprawić błędy 0x800F081F lub 0x800F0950 podczas instalacji .NET Framework 3.5 w systemie Windows 10.

Możesz zainstalować .NET Framework 3.5 bez uciekania się do oficjalnych stron pobierania, po prostu włączając odpowiedni składnik systemu Windows 10. (Jeśli wypróbowałeś już tę opcję, ale otrzymasz błąd, rozwiązanie jest również opisane poniżej).

Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania – Programy i funkcje. Następnie kliknij pozycję menu „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”.

Sprawdź .NET Framework 3.5 i kliknij OK. System automatycznie zainstaluje określony komponent. Po tym sensowne jest ponowne uruchomienie komputera i gotowe: jeśli jakiś program wymagał danych bibliotecznych do uruchomienia, powinien działać bez błędów z nimi związanych.

W niektórych przypadkach program .NET Framework 3.5 nie zostanie zainstalowany i zgłosi różne kody błędów. W większości przypadków jest to spowodowane brakiem aktualizacji 3005628, którą można pobrać na oficjalnej stronie https://support.microsoft.com/en-us/kb/3005628 (pliki do pobrania dla systemów x86 i x64 znajdują się w kierunku koniec tej strony). Dodatkowe sposoby naprawiania błędów znajdziesz na końcu tego przewodnika.

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz oficjalnego instalatora .NET Framework 3.5, możesz go pobrać ze strony http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=21 (nie należy pamiętać, że Windows 10 nie ma na liście obsługiwanych systemów, wszystko zostało pomyślnie zainstalowane, jeśli używasz trybu zgodności z systemem Windows 10).

Jak mogłeś zauważyć w poprzedniej sekcji instrukcji, Windows 10 domyślnie zawiera komponent .NET Framework 4.6, który z kolei jest kompatybilny z wersjami 4.5, 4.5.1 i 4.5.2 (czyli może je zastąpić) . Jeśli z jakiegoś powodu ten element jest wyłączony w twoim systemie, możesz po prostu włączyć go do zainstalowania.

Możesz również pobrać te komponenty osobno jako samodzielne instalatory z oficjalnej strony internetowej:

Jeśli z jakiegoś powodu proponowane metody instalacji nie działają, istnieją dodatkowe opcje poprawy sytuacji, a mianowicie:

Ta metoda (nawet dwa warianty jednej metody) została zasugerowana w komentarzach czytelnika o nazwisku Vladimir i sądząc po recenzjach, działa.

W powyższym poleceniu D: jest literą dysku lub zamontowanego obrazu.

Drugi wariant tej samej metody: skopiuj folder „sourcessxs” z dysku lub obrazu na dysk „C”, do jego katalogu głównego.

Następnie uruchom polecenie:

Wielu użytkowników ma do czynienia z faktem, że .NET Framework 3.5 i 4.5 (4.6), instalowane za pośrednictwem komponentów systemu Windows 10 lub z oficjalnej strony internetowej Microsoft, odmawiają instalacji na komputerze.

W takim przypadku możesz wypróbować inną metodę – Missed Features Installer 10, który jest obrazem ISO zawierającym komponenty, które były obecne w poprzednich wersjach systemu operacyjnego, ale nie w Windows 10. Jednocześnie, sądząc po recenzjach, instalowanie .NET Framework w tym przypadku działa.

Aktualizacja (lipiec 2016): Adresy, z których można było wcześniej pobrać MFI (wymienione poniżej) już nie działają, nie można było znaleźć nowego działającego serwera.

Wystarczy pobrać instalator pominiętych funkcji z oficjalnej strony internetowej http://mfi-project.weebly.com/ lub http://mfi.webs.com/. Uwaga: wbudowany filtr SmartScreen blokuje to pobieranie, ale o ile wiem, pobrany plik jest czysty.

Zamontuj obraz w systemie (w systemie Windows 10 można to zrobić po prostu klikając go dwukrotnie) i uruchom plik MFI10.exe. Po zaakceptowaniu warunków licencji zobaczysz ekran instalatora.

Wybierz .NET Frameworks, a następnie element, który chcesz zainstalować:

Dalsza instalacja odbędzie się automatycznie i po ponownym uruchomieniu komputera programy lub gry wymagające brakujących komponentów powinny uruchomić się bez błędów.

Mam nadzieję, że jedna z sugerowanych opcji może ci pomóc w przypadkach, gdy .NET Framework z jakiegoś powodu nie jest zainstalowany w systemie Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz