Narzędzie do naprawy menu Start systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jednym z najczęstszych problemów użytkowników po aktualizacji do systemu Windows 10, a także po czystej instalacji systemu, jest menu Start, które się nie otwiera, a także wyszukiwanie na pasku zadań, które nie działa. Czasami – uszkodzone kafelki aplikacji sklepu po naprawieniu problemu z PowerShellem (szczegółowo opisałem, jak naprawić problemy ręcznie w instrukcji Windows 10 Start Menu nie otwiera się).

Teraz (13 czerwca 2016 r.) Microsoft umieścił na swojej stronie oficjalne narzędzie do diagnozowania i naprawiania błędów w menu Start w systemie Windows 10, które po drodze może automatycznie naprawiać powiązane problemy, w tym puste kafelki aplikacji sklepu lub niedziałające wyszukiwanie na pasku zadań.

Nowe narzędzie firmy Microsoft działa dokładnie tak, jak wszystkie inne elementy „Diagnostyki problemów”.

Po uruchomieniu wystarczy kliknąć „Dalej” i poczekać na wykonanie działań dostarczonych przez narzędzie.

Jeśli zostaną znalezione problemy, zostaną one automatycznie naprawione (domyślnie można również wyłączyć automatyczne poprawki). Jeśli nie znaleziono żadnych problemów, zostaniesz poinformowany, że narzędzie do rozwiązywania problemów nie znalazło problemu.

W obu przypadkach możesz kliknąć „Wyświetl więcej szczegółów” w oknie narzędzia, aby uzyskać listę konkretnych rzeczy, które zostały sprawdzone i, jeśli zostały znalezione problemy, rozwiązane.

Obecnie sprawdzane są następujące elementy:

Narzędzie do naprawy menu Start systemu Windows 10 można pobrać z oficjalnej strony internetowej http://aka.ms/diag_StartMenu. Aktualizacja 2018: narzędzie zostało usunięte z oficjalnej strony, ale możesz wypróbować narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10 (użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z aplikacją ze Sklepu).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz