Naprawianie sklepu z komponentami systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Jeśli podczas niektórych działań mających na celu przywrócenie plików systemowych i obrazu systemu Windows 10 za pomocą DISM zostanie wyświetlony komunikat o błędzie „Błąd 14098 Magazyn składników jest uszkodzony”, „Sklep składników można odzyskać”, „DISM nie powiodło się. Operacja nie powiodła się” lub „Nie można znaleźć plików źródłowych. Określ lokalizację plików potrzebnych do przywrócenia komponentu za pomocą parametru Źródło, w którym chcesz przywrócić skład komponentu, co zostanie omówione w tej instrukcji.

Ponadto naprawa magazynu komponentów jest stosowana, gdy podczas przywracania integralności plików systemowych za pomocą sfc /scannow polecenie zgłasza, że ​​„Ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzone pliki, ale nie mogła naprawić niektórych z nich”.

Po pierwsze, o „standardowym” sposobie przywracania magazynu komponentów systemu Windows 10, który działa w przypadkach, gdy nie ma poważnych uszkodzeń plików systemowych, a sam system operacyjny uruchamia się poprawnie. Jest bardzo prawdopodobne, że pomoże w sytuacjach takich jak „Skład składowy można odzyskać”, „Błąd 14098. Magazyn składników jest uszkodzony” lub błędy odzyskiwania przy użyciu sfc /scannow.

Wykonaj te proste kroki, aby przywrócić

Jeśli w końcu otrzymałeś wiadomość o pomyślnym odzyskaniu, wszystkie dalsze metody opisane w tym przewodniku nie będą dla Ciebie przydatne – wszystko działało poprawnie. Jednak nie zawsze tak jest.

Kolejną metodą jest użycie obrazu systemu Windows 10 do wykorzystania plików systemowych z niego do przywrócenia pamięci, co może być przydatne, na przykład z błędem „Nie można znaleźć plików źródłowych”.

Potrzebne będą: obraz ISO z tym samym systemem Windows 10 (głębokość bitowa, wersja), który jest zainstalowany na twoim komputerze lub dysk / dysk flash z nim. Jeśli używany jest obraz, zamontuj go (kliknij prawym przyciskiem myszy na plik ISO – zamontuj). Na wszelki wypadek: Jak pobrać system Windows 10 ISO od firmy Microsoft.

Kroki odzyskiwania będą następujące (jeśli coś nie jest jasne z opisu tekstowego polecenia, zwróć uwagę na zrzut ekranu z wykonaniem opisanego polecenia):

Poczekaj na zakończenie operacji przywracania, która tym razem może się powieść.

Jeśli z jakiegoś powodu naprawa magazynu komponentów nie powiedzie się w uruchomionym systemie Windows 10 (na przykład zostanie wyświetlony komunikat „DISM nie powiodło się. Operacja nie powiodła się”), możesz to zrobić w środowisku odzyskiwania. Opiszę metodę za pomocą rozruchowego dysku flash USB lub dysku.

Jak zwykle czekamy na zakończenie renowacji, z dużym prawdopodobieństwem tym razem zakończy się ona sukcesem.

I jeszcze jedna metoda, bardziej skomplikowana, ale też może się przydać. Możesz go używać zarówno w środowisku odzyskiwania systemu Windows 10, jak i w uruchomionym systemie. Korzystając z tej metody, musisz mieć wolne miejsce w ilości około 15-20 GB na dowolnej partycji dysku.

W moim przykładzie zostaną użyte litery: C – dysk z zainstalowanym systemem, D – bootowalny pendrive (lub podłączony obraz ISO), Z – dysk, na którym zostanie utworzony dysk wirtualny, E – litera dysku wirtualnego, która będzie być do niego przypisanym.

I czekamy z nadzieją, że tym razem otrzymamy komunikat „Przywracanie zakończone pomyślnie”. Po odzyskaniu możesz odmontować dysk wirtualny (w uruchomionym systemie kliknij go prawym przyciskiem myszy – wyłącz) i usunąć odpowiadający mu plik (w moim przypadku – Z:virtual.vhd).

Jeśli otrzymasz komunikat, że magazyn komponentów jest uszkodzony podczas instalacji .NET Framework, a przywrócenie go za pomocą opisanych metod nie ma wpływu na sytuację, spróbuj przejść do panelu sterowania – programy i komponenty – włącz lub wyłącz komponenty systemu Windows, wyłącz wszystkie składniki .Net Framework , uruchom ponownie komputer, a następnie ponów próbę instalacji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz