Najlepsze darmowe programy do oglądania telewizji online

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Niedawno pisałem o tym, jak oglądać telewizję online za darmo w przeglądarce, ale teraz porozmawiamy o programach do tych samych celów. W niektórych przypadkach ta metoda może być preferowana – jest szybsza, zwykle dostępnych jest więcej kanałów, a poza tym nie widzisz tylu reklam, co przy korzystaniu z witryn.

W recenzji – programy do oglądania telewizji na komputerach z systemem Windows i Mac, a także na telefonach i tabletach z Androidem, iPhonie i iPadzie. Z góry zaznaczę, że większość wymienionych produktów wymaga zestawu kodeków wideo na komputerze, a także wtyczek Adobe Flash i Microsoft Silverlight. Zobacz też: Jak oglądać telewizję online na tablecie lub telefonie.

Program ProgDVB jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej i jest potężną aplikacją, dzięki której możesz nie tylko oglądać telewizję online, ale także wiele więcej, na przykład pracować z telewizją kablową i satelitarną oraz IPTV, teletekstem i napisami, programami telewizyjnymi , transmisje kanałów itp.

Lista dostępnych kanałów na żywo jest naprawdę szeroka – oto zagraniczne kanały telewizyjne i prawie wszystkie popularne polskie kanały o dobrej jakości (lista nie jest kompletna):

Możliwe jest również słuchanie radia internetowego.

Jedynym problemem, jaki może napotkać użytkownik, jest to, że po zainstalowaniu programu mogą być wymagane dodatkowe ustawienia kodeka do odtwarzania i innych parametrów. Ponadto nie wszystkie kanały z listy programów są odtwarzane: najwyraźniej niektóre linki do transmisji na żywo są nieaktualne.

Jeśli jednak jesteś gotowy, aby to rozgryźć, ProgDVB jest prawdopodobnie najlepszym darmowym programem do oglądania telewizji online. (Tak, przy okazji, możesz dodać własne transmisje do oglądania w ProgDVB, to znaczy nie jesteś ograniczony do proponowanej listy kanałów).

Możesz pobrać ProgDVB dla Windows w języku polskim z oficjalnej strony internetowej: http://www.progdvb.com/rus/download_progdvb.html

Aplikacja do oglądania telewizji internetowej Crystal TV wydaje się obsługiwać wszystkie znane platformy, a mianowicie:

Dzięki temu możesz oglądać telewizję online za darmo na swoim komputerze, laptopie, telefonie i tablecie za pomocą tego programu.

Podstawowy pakiet zawiera wiele popularnych polskich kanałów telewizyjnych, w tym Channel One i Russia, Ren TV i Channel 5, zestaw muzycznych kanałów telewizyjnych i wiele innych. Kanały telewizyjne spoza pakietu podstawowego wymagają opłacenia abonamentu.

Możesz pobrać Crystal TV na urządzenia mobilne w odpowiednich sklepach z aplikacjami, na Windows i Mac – na oficjalnej stronie http://www.crystal.tv/ru-ru/index.html

Darmowy program RusTV Player pozwoli Ci oglądać wszystkie popularne polskie kanały online w dobrej jakości i z prostym sterowaniem. Dla każdego kanału jest kilka źródeł, więc jeśli jedno nie działa, zawsze możesz wybrać inne, dzięki czemu nie zostaniesz bez telewizji. Istnieje również wsparcie dla radia internetowego.

Polecam ten program początkującym użytkownikom ze względu na jego prostotę, przejrzystość i polski język interfejsu.

Ale jest jeden szczegół, na który powinieneś zwrócić uwagę: podczas instalacji RusTV Player oferuje zainstalowanie wielu dodatkowego niechcianego oprogramowania, bądź ostrożny i odrzuć go.

Możesz pobrać odtwarzacz telewizji internetowej RusTV Player z oficjalnej strony internetowej.

Aktualizacja 2015: Uwaga, w RusTV Player pojawiły się trojany, nie pobieraj.

Inną popularną, darmową i wysokiej jakości aplikacją na urządzenia mobilne przeznaczoną do oglądania telewizji internetowej na tablecie i telefonie jest SPB TV. Możesz go pobrać z oficjalnych sklepów z aplikacjami Google Play i Apple Store.

Najważniejszą rzeczą, którą można zauważyć w SPB TV, jest wygodny i prosty interfejs, oglądanie programu telewizyjnego i dobry zestaw polskich kanałów w wysokiej jakości:

Wszystkie powyższe, a także szereg innych kanałów telewizyjnych można oglądać za darmo. Wachlarz kanałów dostępnych w abonamencie jest jeszcze szerszy. Oprócz języka polskiego dostępne są również źródła w innych językach. Ogólnie polecam. Sam korzystam z SPB TV od czasów Windows Mobile.

Istnieje wiele innych programów do oglądania telewizji i być może wiesz coś lepszego niż to, co opisałem. Ale chciałbym ostrzec początkujących użytkowników, że wśród darmowych programów do oglądania telewizji internetowej bardzo często znajdują się takie, które instalują na komputerze dodatkowe niechciane oprogramowanie lub w ogóle zawierają wirusy i trojany, więc bądź ostrożny i sprawdzaj, czy nie ma wirusów, co pobierasz z Internet.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz