Najlepsze darmowe gry na Windows 8 (8.1)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

W tym artykule odejdę od kwestii związanych z pracą, konfiguracją komputera. Porozmawiajmy o grach na Windows 8. Nie mówię o grach, które działają na XP, ale o tych, które można pobrać za darmo w sklepie z aplikacjami Windows 8.

Być może nie każdy zgodzi się, że ta czy inna gra jest najlepsza, ale myślę, że niektórzy czytelnicy, zwłaszcza ci, którzy w ogóle nie zaglądają do sklepu z aplikacjami Metro, mogą zainteresować się tym, co jest w nim dostępne. Wiele gier jest dość starych, ale to wszystko, co pamiętam, było dobre.

Uwaga: aby pobrać którąkolwiek z tych gier, po prostu wpisz tytuł w wyszukiwarce Windows 8 Store.

Seria zręcznościowych wyścigów Asphalt na platformy mobilne jest prawdopodobnie tak znana jak Need For Speed. A jeśli jeszcze do niedawna gry z tej serii kosztowały około jednego dolara (a szkoda), to teraz Asphalt 8 jest dostępny za darmo. Podobnie jak cała seria, gra oferuje wysokiej jakości grafikę, wiele trybów gry, a jeśli lubisz wyścigi, nie omijaj tej gry.

Darmowa kolorowa gra akcji z widokiem z góry z elementami tower defense i wciągającą rozgrywką. Jako dowódca oddziału wykonujesz różne misje bojowe, stopniowo odblokowując nową broń, zbroję, armaty i inne rzeczy, które pomogą Ci wygrać.

Świetna gra RPG akcji ze świetną grafiką. Walczymy z zombie.

Gra dla tych, którzy lubią zabijać czas grami takimi jak mahjong, tylko w 3D. Obsługuje różne tryby gry od prostych do bardziej złożonych, które będą musiały cierpieć.

Jedna z najlepszych gier typu tower defense dostępnych na Androida jest również dostępna na Windows 8. Z mojego osobistego doświadczenia nie jest to najłatwiejszy TD, ale jeden z najbardziej interesujących wizualnie i z przyjemną muzyką.

Rodzaj „odwróconej” obrony wieży, w której będziesz musiał atakować i przebijać się przez przeszkody wroga. Pozwoli ci to spędzić jeszcze kilka godzin życia na taktyce i bitwach.

Najlepszy pinball dla Windows 8 z kolorową grafiką i efektami wizualnymi. Niestety tylko jeden stół jest dostępny za darmo, resztę można pobrać za opłatą.

Nie wiem do jakiego gatunku należy ta gra, niech to będzie strategia taktyczna. Na pierwszy rzut oka gra może wydawać się trochę głupia, ale jeśli się w to wciągniecie, okazuje się, że nie wszystko jest takie proste i tak naprawdę wiele zależy od poczynań gracza. Generalnie, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, polecam zajrzeć, kiedyś spędziłem za nim dużo czasu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz