Jak zwrócić monit „Czy chcesz zamknąć wszystkie karty?” w Microsoft Edge

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli w przeglądarce Microsoft Edge otwarta jest domyślnie więcej niż jedna karta, po zamknięciu przeglądarki zostanie wyświetlony monit „Czy chcesz zamknąć wszystkie karty?” z opcją zaznaczenia „Zawsze zamykaj wszystkie karty”. Po ustawieniu tego pola wyboru okno zachęty nie jest już wyświetlane, a po zamknięciu Edge natychmiast zamyka wszystkie karty.

Nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby w witrynie nie pozostawiono ostatnio kilku komentarzy na temat tego, jak zwrócić prośbę o zamknięcie kart w Microsoft Edge, biorąc pod uwagę, że nie można tego zrobić w ustawieniach przeglądarki (stan na grudzień 2017 r. w każdym razie). Ten krótki przewodnik dotyczy właśnie tego.

Możesz być także zainteresowany: Recenzja przeglądarki Microsoft Edge, najlepszej przeglądarki dla systemu Windows.

Ustawienie odpowiedzialne za pojawienie się lub nie pojawienie się okna „Zamknij wszystkie karty” w Microsoft Edge znajduje się w rejestrze systemu Windows 10, dlatego aby przywrócić to okno, należy zmienić to ustawienie rejestru.

Kroki będą następne.

Gotowe, zaraz po tym, jeśli ponownie uruchomisz przeglądarkę Microsoft Edge, otworzysz kilka kart i spróbujesz zamknąć przeglądarkę, ponownie zostaniesz zapytany, czy chcesz zamknąć wszystkie karty.

Uwaga: biorąc pod uwagę, że ustawienie jest przechowywane w rejestrze, można również użyć punktów przywracania systemu Windows 10 z daty przed ustawieniem pola wyboru „zawsze zamykaj wszystkie karty” (punkty przywracania przechowują również kopię rejestru w poprzednim stanie system).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz