Jak zmienić nazwę sieci w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli przejdziesz do Centrum sieci i udostępniania w systemie Windows 10 (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę połączenia – odpowiedni element menu kontekstowego), zobaczysz nazwę aktywnej sieci, możesz ją również zobaczyć na liście połączeń sieciowych, przechodząc do „Zmień ustawienia adaptera”.

Często w przypadku połączeń lokalnych ta nazwa to „Sieć”, „Sieć 2”, w przypadku sieci bezprzewodowej nazwa odpowiada nazwie sieci bezprzewodowej, ale można ją zmienić. Następnym krokiem jest nauczenie się, jak zmienić wyświetlaną nazwę połączenia sieciowego w systemie Windows 10.

Do czego może się przydać? Na przykład, jeśli masz kilka połączeń sieciowych i wszystkie mają nazwę „Sieć”, może to utrudnić identyfikację konkretnego połączenia, aw niektórych przypadkach, gdy używane są znaki specjalne, może nie być wyświetlane poprawnie.

Uwaga: metoda działa zarówno dla połączeń Ethernet, jak i połączeń Wi-Fi. Jednak w tym drugim przypadku nazwa sieci na liście dostępnych sieci bezprzewodowych nie ulega zmianie (tylko w centrum sterowania siecią). Jeśli potrzebujesz to zmienić, możesz to zrobić w ustawieniach routera, gdzie dokładnie zobacz instrukcje: Jak zmienić hasło w Wi-Fi (opisuje również, jak zmienić nazwę SSID sieci bezprzewodowej).

Aby zmienić nazwę połączenia sieciowego w systemie Windows 10, musisz użyć edytora rejestru. Procedura będzie następująca.

To wszystko – nazwa sieci została zmieniona i jest wyświetlana tak, jak została ustawiona: jak widać, nic skomplikowanego.

Przy okazji, jeśli trafiłeś do tego przewodnika z wyszukiwania, czy mógłbyś podzielić się w komentarzach, dlaczego musiałeś zmienić nazwę połączenia?

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz