Jak zmienić folder pobierania w Google Chrome

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Domyślnie przeglądarka Google Chrome używa folderu pobierania systemowego dla plików pobieranych z Internetu, znajdującego się domyślnie w C:UsersUsernameDownloads, jednak możesz przypisać niestandardową lokalizację pobierania do przeglądarki, jeśli chcesz.

W tym przewodniku dla początkujących dowiesz się, jak zmienić folder pobierania w Chrome na własną preferowaną lokalizację. Jeśli chcesz, nie możesz zmienić go osobno w Chrome, ale zmienić go całkowicie dla całego systemu (i dla wszystkich przeglądarek jednocześnie), o tym w osobnej instrukcji – Jak zmienić lokalizację folderu Pobrane w systemie Windows 10.

Aby zmienić lokalizację folderu pobierania Google Chrome, wykonaj następujące proste czynności:

Uwaga: jeśli jako folder pobierania określisz dowolny folder, który wymaga uprawnień administratora do zapisu, Chrome nie „przeklina”, ale nie pobierze do niego plików, zamiast tego otworzy się okno, w którym można wybrać lokalizację zapisu z „Dokumentami” użytkownika folder otwarty ”, a jeśli spróbujesz wybrać folder, który wymaga uprawnień administratora, otrzymasz komunikat „Nie masz uprawnień do zapisywania plików w tej lokalizacji”.

Ponadto, jeśli chcesz, zamiast określać konkretny folder pobierania w Chrome, możesz włączyć przełącznik „Zawsze określaj lokalizację pobierania” – po tym, gdy pobierasz każdy nowy plik, przeglądarka poprosi Cię o lokalizację, w której chcesz zapisać ten plik (Używam tej opcji) , a ostatnia lokalizacja pobierania jest zapisywana, a jeśli często pobierasz do tego samego folderu, nie musisz jej ciągle określać.

Mam nadzieję, że nie będzie problemów z tak prostym zadaniem, ale w razie trudności zadawaj pytania w komentarzach, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz