Jak zmienić adres e-mail konta Microsoft

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Konto Microsoft używane w systemach Windows 10 i 8, Office i innych produktach firmy pozwala na użycie dowolnego adresu e-mail jako „loginu”, a jeśli zmienisz adres, którego używasz, możesz zmienić adres e-mail konta Microsoft bez zmieniając go (czyli profil, przypięte produkty, subskrypcje i połączone aktywacje systemu Windows 10 pozostaną takie same).

W tym przewodniku wyjaśniono, jak w razie potrzeby zmienić adres e-mail (login) konta Microsoft. Jedno zastrzeżenie: podczas zmiany będziesz musiał mieć dostęp do „starego” adresu (a jeśli włączone jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, to możliwość otrzymywania kodów SMS-em lub w aplikacji), aby potwierdzić zmianę E-mail. Może się również przydać: Jak usunąć konto Microsoft Windows 10.

Jeśli nie masz dostępu do narzędzi potwierdzających i nie możesz go przywrócić, być może jedynym wyjściem jest utworzenie nowego konta (o tym, jak to zrobić za pomocą narzędzi systemu operacyjnego – Jak utworzyć użytkownika systemu Windows 10).

Wszystkie kroki, które będą wymagane w celu zmiany loginu, są dość proste, pod warunkiem, że nie utraciłeś dostępu do wszystkiego, co może być wymagane podczas odzyskiwania.

Gotowe — po wykonaniu tych prostych czynności możesz użyć nowego adresu e-mail, aby zalogować się na swoje konto Microsoft w usługach i programach należących do firmy.

Jeśli chcesz, możesz również usunąć poprzedni adres ze swojego konta na tej samej stronie zarządzania logowaniem do konta.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz