Jak zainstalować wszystkie aktualizacje systemu Windows 7 za pomocą pakietu Microsoft Convenience Rollup

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Typową sytuacją, z jaką spotyka się wiele osób po ponownej instalacji Windows 7 lub zresetowaniu laptopa z preinstalowaną siódemką do ustawień fabrycznych, jest późniejsze pobieranie i instalacja wszystkich wydanych aktualizacji Windows 7, co może zająć naprawdę dużo czasu, uniemożliwiając wyłączenie komputera kiedy jest to potrzebne i szarpią twoje nerwy.

Istnieje jednak sposób na pobranie wszystkich aktualizacji (prawie wszystkich) dla systemu Windows 7 raz w jednym pliku i zainstalowanie ich wszystkich jednocześnie w ciągu pół godziny — Microsoft Convenience Rollup Update dla systemu Windows 7 SP1. Jak korzystać z tej funkcji – krok po kroku w tej instrukcji. Opcjonalnie: jak zintegrować wygodny pakiet zbiorczy z obrazem ISO systemu Windows 7.

Przed przystąpieniem bezpośrednio do instalacji wszystkich aktualizacji przejdź do menu Start, kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

Upewnij się, że masz zainstalowany dodatek Service Pack 1 (SP1).Jeśli nie, musisz zainstalować go osobno. Zwróć także uwagę na bitowość swojego systemu: 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64).

Jeśli dodatek SP1 jest zainstalowany, przejdź do https://support.microsoft.com/en-us/kb/3020369 i pobierz stamtąd aktualizację stosu obsługi z kwietnia 2015 r. dla systemów Windows 7 i Windows Sever 2008 R2.

Łącza do pobierania wersji 32-bitowej i 64-bitowej znajdują się na końcu strony w sekcji Jak uzyskać tę aktualizację.

Po zainstalowaniu aktualizacji stosu serwisowego możesz przystąpić do jednoczesnej instalacji wszystkich aktualizacji systemu Windows 7.

Pakiet wygodny dla systemu Windows 7 jest dostępny do pobrania z witryny wykazu usługi Microsoft Update jako KB3125574: http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=3125574

Należy pamiętać, że tę stronę można otworzyć w działającej formie tylko w przeglądarce Internet Explorer (ponadto najnowsze wersje, czyli jeśli otworzysz ją w IE preinstalowanym w systemie Windows 7, najpierw zostaniesz poproszony o aktualizację przeglądarki, a następnie włącz pracę dodatku z katalogiem aktualizacji). Aktualizacja: Od października 2016 r. wykaz działa w innych przeglądarkach (ale nie działa w Microsoft Edge).

W przypadku, gdyby z jakiegoś powodu pobranie z katalogu aktualizacji było utrudnione, poniżej znajdują się bezpośrednie linki do pobrania (teoretycznie adresy mogą ulec zmianie – jeśli nagle przestanie działać, proszę o informację w komentarzach):

Po pobraniu aktualizacji (jest to jeden plik samodzielnego instalatora aktualizacji), uruchom ją i po prostu poczekaj na zakończenie instalacji (w zależności od wydajności komputera proces może potrwać różny czas, ale w każdym razie znacznie mniej niż pobieranie i instalowanie aktualizacji pojedynczo).

W końcu pozostaje tylko zrestartować komputer i poczekać, aż ustawienia się wyłączą i włączą, co również nie trwa zbyt długo.

Uwaga: ta metoda instaluje aktualizacje systemu Windows 7 wydane przed połową maja 2016 r. (tu warto zaznaczyć, że nie do końca wszystkie – niektóre aktualizacje, lista znajduje się na stronie https://support.microsoft.com/en-us/ kb/3125574 , Microsoft z jakiegoś powodu nie umieścił w pakiecie) – kolejne aktualizacje będą nadal pobierane za pośrednictwem Centrum aktualizacji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz