Jak zainstalować Skype na komputerze lub laptopie, Androidzie i iPhonie?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Pomimo tego, że dziś użytkownicy częściej korzystają z innych komunikatorów, Skype nadal może być odpowiedni: ma pewne zalety, na przykład możliwość wykonywania tanich, a czasem bezpłatnych połączeń z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi na całym świecie.

Jeśli potrzebujesz zainstalować Skype na komputerze PC, laptopie lub smartfonie, korzystaj tylko z oficjalnej strony internetowej, gdzie jest bezpieczna i dostępna całkowicie bezpłatnie. Poniższe instrukcje opisują krok po kroku, jak zainstalować Skype.

Zacznijmy od zainstalowania Skype’a na komputerach z systemem Windows. Należy pamiętać, że dla tego systemu operacyjnego dostępne są dwie oficjalne wersje Skype’a, obie są bezpłatne i w języku polskim:

Wybór należy do Ciebie, dziś niewiele się różnią. Sam proces instalacji składa się z następujących kroków:

Jak widać, wszystko jest bardzo proste, nie powinny pojawić się problemy z instalacją.

Na tej samej oficjalnej stronie pobierania Skype’a, o której mowa powyżej – https://www.skype.com/en/get-skype/, wersje Skype są dostępne dla:

Podobnie jak w poprzednim przypadku, zwykle wystarczy kliknąć strzałkę po prawej stronie przycisku „Pobierz Skype” w sekcji „Skype na komputery stacjonarne”.

Skype nie jest dostępny w oficjalnym sklepie Apple App Store dla komputerów Mac, ale najprawdopodobniej masz go w repozytoriach systemu Linux – możesz go również zainstalować stamtąd.

Możesz pobrać i zainstalować Skype za darmo na smartfona z Androidem i iPhone’a oraz oficjalne sklepy z aplikacjami, korzystając z następujących bezpośrednich linków:

Te linki można również znaleźć na oficjalnej stronie Skype’a.

Microsoft oferuje również wersję Skype dla firm zaprojektowaną dla planów wewnętrznych Microsoft 365 lub subskrypcji Office 365 Pro Plus. Pomimo tego, że teraz w tej części proponuje się przejście na Teams, instalacja i praca z wersją Skype for Business jest nadal możliwa.

Kroki instalacji będą następujące:

Jeśli Skype był wymagany raz lub jeśli Twoje urządzenie nie znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń, aplikacja może nie zostać zainstalowana: oficjalna wersja online jest dostępna pod adresem https://www.skype.com/ru/features/skype-web / i nie wymaga instalacji na komputerze.

Po prostu przejdź do strony, kliknij przycisk „Rozpocznij czat”, zaloguj się na swoje konto lub utwórz je i rozpocznij czat.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz