Jak zainstalować sklep Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Ten krótki przewodnik pokazuje, jak zainstalować Windows 10 App Store po odinstalowaniu, jeśli podczas eksperymentowania z poradnikami, takimi jak Jak odinstalować wbudowane aplikacje Windows 10, odinstalowałeś również sam sklep z aplikacjami, a teraz okazuje się, że nadal potrzebujesz go do tych lub innych celów.

Jeśli musisz ponownie zainstalować sklep z aplikacjami dla systemu Windows 10, ponieważ zamyka się on natychmiast po uruchomieniu, nie spiesz się z bezpośrednią ponowną instalacją: jest to osobny problem, którego rozwiązanie jest również opisane w tej instrukcji i umieszczone w osobnej sekcji pod adresem To koniec. Zobacz też: Co zrobić, jeśli aplikacje ze Sklepu Windows 10 nie są pobierane lub aktualizowane.

Ta metoda instalacji sklepu jest odpowiednia, jeśli wcześniej usunąłeś go za pomocą poleceń PowerShell lub programów innych firm, które wykorzystują te same mechanizmy, co przy ręcznym usuwaniu, ale w żaden sposób nie zmieniłeś praw, stanu ani nie usunąłeś folderu. komputer.

W takim przypadku sklep Windows 10 można zainstalować za pomocą programu Windows PowerShell.

Aby go uruchomić, zacznij pisać PowerShell w polu wyszukiwania na pasku zadań, a gdy się pojawi, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”.

W otwartym oknie poleceń uruchom następujące polecenie (jeśli podczas kopiowania polecenia przeklina niewłaściwą składnię, wprowadź cytaty ręcznie, zobacz zrzut ekranu):

Oznacza to, że wpisz to polecenie i naciśnij Enter.

Jeśli polecenie zakończy się bez błędów, spróbuj wyszukać na pasku zadań, aby znaleźć Sklep — jeśli znajduje się sklep z aplikacjami Sklepu Windows, instalacja się powiodła.

Jeśli z jakiegoś powodu podane polecenie nie zadziałało, wypróbuj następną opcję, również za pomocą PowerShell.

Wpisz polecenie Get-AppxPackage -AllUsers | Wybierz nazwę,Pełna nazwa pakietu

W wyniku uruchomienia polecenia zobaczysz listę dostępnych aplikacji Windows Store, wśród których należy znaleźć pozycję Microsoft.WindowsStore i skopiować pełną nazwę z prawej kolumny (zwaną dalej full_name)

Aby ponownie zainstalować sklep Windows 10, wprowadź polecenie:

Po wykonaniu tego polecenia sklep powinien zostać ponownie zainstalowany (jednak jego przycisk nie pojawi się na pasku zadań, użyj wyszukiwania, aby znaleźć „Sklep” lub „Sklep”).

Jeśli jednak to się nie powiedzie i pojawi się błąd, taki jak „odmowa dostępu” lub „odmowa dostępu”, może być konieczne przejęcie własności i dostęp do folderu C:Program FilesWindowsApps (folder jest ukryty, zobacz Jak wyświetlić ukryte foldery w systemie Windows 10). Przykład tego (który zadziała również w tym przypadku) jest pokazany w artykule Poproś o pozwolenie od TrustedInstaller.

Jeśli pierwsza metoda w jakiś sposób „przeklina” brak niezbędnych plików, możesz spróbować pobrać je z innego komputera z systemem Windows 10 lub zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej i stamtąd je skopiować. Jeśli ta opcja wydaje Ci się trudna, polecam przejść do następnej.

Aby rozpocząć, przejmij własność i przyznaj sobie dostęp do zapisu w folderze WindowsApps na komputerze, na którym występują problemy ze Sklepem Windows.

Z innego komputera lub maszyny wirtualnej skopiuj następujący zestaw folderów z podobnego folderu do folderu WindowsApps (nazwy mogą się nieznacznie różnić, zwłaszcza jeśli po napisaniu tej instrukcji pojawią się duże aktualizacje systemu Windows 10):

Ostatnim krokiem jest uruchomienie PowerShell jako administrator i użycie polecenia:

Użyj wyszukiwania, aby sprawdzić, czy sklep Windows 10 pojawił się na Twoim komputerze. Jeśli nie, to po tym poleceniu możesz również spróbować użyć drugiej opcji z pierwszej metody instalacji.

Przede wszystkim, aby wykonać poniższe czynności, musisz być właścicielem folderu WindowsApps, jeśli tak, to następnie, aby naprawić uruchamianie aplikacji Windows 10, w tym sklepu, wykonaj następujące czynności:

Sklep Windows 10 i inne aplikacje powinny teraz otwierać się bez automatycznego zamykania.

Jest jeszcze jeden prosty sposób (nie wspominając o czystej instalacji systemu operacyjnego) na ponowne zainstalowanie wszystkich standardowych aplikacji ze sklepu Windows 10, w tym samego sklepu: wystarczy pobrać obraz ISO systemu Windows 10 w swoim wydaniu i bity, zamontować go na systemu i uruchom z niego plik Setup.exe.

Następnie w oknie instalacji wybierz „Aktualizuj”, a w kolejnych krokach wybierz „Zachowaj programy i dane”. Zasadniczo jest to ponowna instalacja obecnego systemu Windows 10 z zachowaniem danych, co pozwala naprawić problemy z plikami i aplikacjami systemowymi.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz