Jak zablokować system Windows 10, jeśli ktoś spróbuje odgadnąć hasło?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nie wszyscy wiedzą, ale Windows 10 i 8 pozwalają ograniczyć liczbę prób wprowadzenia hasła, a po osiągnięciu określonej liczby zablokować kolejne próby na określony czas. Oczywiście nie uchroni to przed czytelnikiem mojej witryny (zobacz Jak zresetować hasło do systemu Windows 10), ale w niektórych przypadkach może się przydać.

Ten samouczek przedstawia dwa sposoby ustawiania ograniczeń dotyczących prób logowania się do systemu Windows 10. Inne przewodniki, które mogą być przydatne w kontekście ustawiania ograniczeń: Jak ograniczyć czas korzystania z komputera za pomocą narzędzi systemowych, Kontrola rodzicielska systemu Windows 10 , Konto gościa Windows 10, Tryb kiosku Windows 10.

Uwaga: funkcja działa tylko na kontach lokalnych. Jeśli używasz konta Microsoft, musisz najpierw zmienić typ konta na „lokalne”.

Pierwsza metoda jest odpowiednia dla dowolnych edycji systemu Windows 10 (w przeciwieństwie do następnej, która wymaga edycji co najmniej Professional).

Następnie możesz zamknąć wiersz polecenia i, jeśli chcesz, sprawdzić, jak to działa, próbując kilkakrotnie wprowadzić nieprawidłowe hasło do systemu Windows 10.

W przyszłości, aby wyłączyć blokadę systemu Windows 10 przy nieudanych próbach podania hasła, użyj polecenia net accounts /lockoutthreshold:0

Edytor lokalnych zasad grupy jest dostępny tylko w wersjach Windows 10 Professional i Enterprise, więc nie będziesz w stanie wykonać poniższych kroków na stronie głównej.

Po zakończeniu ustawień zamknij Edytor lokalnych zasad grupy – zmiany zaczną obowiązywać natychmiast, a liczba możliwych nieprawidłowych wpisów hasła zostanie ograniczona.

To wszystko. Na wszelki wypadek pamiętaj, że tego rodzaju blokowanie może być użyte przeciwko tobie – jeśli jakiś dowcipniś celowo wprowadzi kilka razy złe hasło, abyś potem odczekał pół godziny, aby móc wejść do systemu Windows 10.

Możesz być także zainteresowany: Jak ustawić hasło w Google Chrome, Jak wyświetlić informacje o poprzednich logowaniach w systemie Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz