Jak wyświetlić listę podłączonych urządzeń USB w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie urządzenia są podłączone za pomocą USB w systemie Windows 10 lub wcześniejszych wersjach systemu, Menedżer urządzeń nie jest do tego najwygodniejszym narzędziem, ale istnieją narzędzia innych firm, które pozwalają szybko uzyskać listę wszystkich takie urządzenia: oba podłączone urządzenia zewnętrzne i „wewnętrzne”, korzystające z tego samego interfejsu (na przykład touchpad, aparat, czytnik kart w laptopie).

Ta recenzja dotyczy dwóch prostych narzędzi do uzyskania listy urządzeń USB komputera w systemie Windows 10, 8.1 lub Windows 7 — oba programy są bezpłatne i pochodzą od tego samego dewelopera. Te same narzędzia mogą być przydatne do rozwiązywania niektórych typowych problemów, takich jak ustalenie, co powoduje ciągłe odłączanie i podłączanie urządzenia.

Pierwszym z programów jest USBDeview, dostępny do pobrania na oficjalnej stronie https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html (na tej samej stronie znajduje się plik w języku polskim dla programu, wystarczy go skopiować do z plikiem wykonywalnym programu).

USBDeview nie wymaga instalacji na komputerze – wystarczy rozpakować archiwum w dogodnej lokalizacji i uruchomić narzędzie.

Dodatkowo program obsługuje eksport listy wybranych urządzeń, ponowne uruchomienie koncentratora USB (może być przydatne przy rozwiązywaniu problemów z podłączonym urządzeniem), szybkie przejście do okna właściwości urządzenia w Menedżerze urządzeń Windows.

USBDriveLog firmy NirSoft jest dostępny do pobrania pod adresem https://www.nirsoft.net/utils/usb_drive_log.html, gdzie znajduje się również plik z polskim językiem interfejsu, jego użycie jest podobne do tego z poprzedniego programu.

W przeciwieństwie do USBDeview, USBDriveLog wyświetla tylko dyski USB: dyski flash i zewnętrzne dyski twarde lub dyski SSD, zarówno aktualnie podłączone, jak i wcześniej podłączone do tego komputera lub laptopa.

Klikając dwukrotnie dowolny dysk, możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, takie jak data i godzina połączenia i rozłączenia.

Narzędzie jest prostsze niż poprzednie, ale może być również przydatne. Niestety nie zadziała usuwanie wcześniej podłączonych urządzeń za jego pomocą, ale w tym celu są inne narzędzia opisane w instrukcji Co zrobić, jeśli komputer nie widzi pendrive’a.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz