Jak wyświetlić dane logowania w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W niektórych przypadkach, zwłaszcza dla celów kontroli rodzicielskiej, możesz chcieć wiedzieć, kto i kiedy włączył komputer lub zalogował się do niego. Domyślnie za każdym razem, gdy ktoś włącza komputer lub laptop i loguje się do systemu Windows, w dzienniku systemowym pojawia się wpis na ten temat.

Możesz wyświetlić takie informacje w narzędziu Event Viewer, ale jest prostszy sposób – wyświetlanie danych o poprzednich logowaniach do systemu Windows 10 na ekranie logowania, który zostanie pokazany w tej instrukcji (działa tylko dla konta lokalnego). Również w podobnym temacie może się przydać: Jak ograniczyć liczbę prób wprowadzenia hasła systemu Windows 10, Kontrola rodzicielska systemu Windows 10.

Pierwsza metoda wykorzystuje edytor rejestru systemu Windows 10. Polecam najpierw utworzyć punkt przywracania systemu, może się przydać.

Po zakończeniu zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer. Przy następnym logowaniu zobaczysz komunikat o poprzednim udanym logowaniu do systemu Windows 10 i nieudanych próbach logowania, jeśli takie wystąpiły, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Jeśli masz zainstalowany system Windows 10 Pro lub Enterprise, możesz wykonać powyższe za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy:

Gotowe, teraz przy następnym logowaniu do systemu Windows 10 zobaczysz datę i godzinę udanych i nieudanych logowań tego użytkownika lokalnego (funkcja jest również obsługiwana dla domeny) do systemu. Możesz być także zainteresowany: Jak ograniczyć czas korzystania z systemu Windows 10 dla użytkownika lokalnego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz