Jak wyświetlać i ukrywać pliki i foldery systemowe w systemie Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Gdy na stronie publikowane są artykuły o folderach lub plikach systemowych Windows 10, wielu użytkowników pisze w komentarzach „ale ich nie mam”, a czasami możliwa jest inna opcja: pliki systemowe desktop.ini są widoczne na pulpicie i w foldery, a początkujący użytkownik nie wie, jak je ukryć.

Najważniejsze jest to, że w systemie Windows 10 i wcześniejszych wersjach systemu pliki ukryte i systemowe to 2 oddzielne „kategorie”, a ten sam plik może należeć do dwóch jednocześnie. Jeśli włączyłeś wyświetlanie ukrytych plików i folderów, te systemowe nadal nie będą widoczne. W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak włączyć wyświetlanie plików i folderów systemowych w systemie Windows 10, a także jak ukryć pliki systemowe.

Jeśli chcesz włączyć wyświetlanie plików i folderów systemowych w systemie Windows 10, możesz to zrobić na kilka sposobów, najłatwiej jest wykonać następujące czynności:

Następnie zastosuj ustawienia – wszystkie dostępne foldery i pliki systemowe będą widoczne.

Drugą metodą przejścia do rozważanego okna opcji jest przejście do „Panelu sterowania” (w tym celu w systemie Windows 10 można użyć wyszukiwania na pasku zadań), przełączenie widoku panelu sterowania na „Ikony” zamiast „Kategorie” i otwórz element „Opcje eksploratora”.

W przyszłości, jeśli chcesz ponownie ukryć pliki systemowe, w tym samym miejscu w ustawieniach zaznacz pole „Ukryj chronione pliki systemowe” i, jeśli to konieczne, „Nie pokazuj ukrytych plików, folderów i dysków”.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz