Jak wyśrodkować ikony paska zadań systemu Windows 10 za pomocą FalconX?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nie tak dawno pisałem o metodach, a także o programach pozwalających na zmianę przezroczystości paska zadań Windows 10. Kolejnym takim programem jest FalconX, który między innymi pozwala wyśrodkować ikony na pasku zadań i jak to Ćwiczenie nie raz pytano mnie w komentarzach.

Ten krótki przegląd dotyczy korzystania z programu FalconX i możliwości, jakie zapewnia w zakresie stylizacji standardowego paska zadań Windows 10 i umieszczania na nim ikon aplikacji.

Aktualizacja: Program nazywa się teraz TaskbarX i działa nieco inaczej, zobacz przegląd: Dostosowywanie wyglądu paska zadań TaskbarX, aby uzyskać więcej informacji. Program FalconX jest bardzo łatwy w użyciu, pomimo braku polskiego języka interfejsu.

Być może to wszystko – wtedy możesz po prostu poeksperymentować, klikając „Odśwież” po zmianie ustawień, aby zobaczyć, co dokładnie się zmieniło.

Należy pamiętać, że pole wyszukiwania i przycisk „widok zadań” w systemie Windows 10 można usunąć, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar paska zadań, zmień opcje w sekcji „Wyszukaj” i odznacz „Pokaż przycisk widoku zadania”. Jeśli masz inne przyciski systemowe, można je wyłączyć w ten sam sposób.

Program FalconX (uwaga: teraz nazywa się TaskbarX) można pobrać z oficjalnej strony dewelopera https://chrisandriessen.nl/taskbarx (dostępna jest wersja Portable, która nie wymaga instalacji na komputerze) lub z systemu Windows 10 sklep z aplikacjami.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz