Jak wyłączyć SmartScreen w Windows 8 i 8.1?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak wyłączyć filtr SmartScreen, który jest domyślnie włączony w systemach Windows 8 i 8.1. Ten filtr ma na celu ochronę komputera przed podejrzanymi programami pobranymi z Internetu. Jednak w niektórych przypadkach jego działanie może być fałszywe – wystarczy, że pobierane oprogramowanie jest nieznane filtrowi.

Chociaż opiszę, jak całkowicie wyłączyć SmartScreen w Windows 8, uprzedzę Cię z góry, że nie mogę w pełni polecić tego. Zobacz też: Jak wyłączyć filtr SmartScreen w systemie Windows 10 (instrukcje między innymi pokazują, co zrobić, jeśli ustawienia nie są dostępne w panelu sterowania. Będzie działać również w przypadku 8.1).

Jeśli pobrałeś program z zaufanego źródła i zobaczysz komunikat, że system Windows chroni komputer, a Windows SmartScreen zablokował uruchomienie nieznanej aplikacji, która może narazić komputer na ryzyko, możesz po prostu kliknąć „Więcej informacji”, a następnie „Uruchom” W każdym razie” . Cóż, teraz przejdźmy do tego, jak sprawić, by ta wiadomość się nie pojawiała.

A teraz krok po kroku, jak wyłączyć pojawianie się komunikatów tego filtra:

To wszystko, na tym wyłączyliśmy ten filtr. Zalecam ostrożność podczas pracy i uruchamiania programów z Internetu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz